Владика Юліан звершив урочисте богослужіння в неділю всіх святих землі української

04 Липня 2021

3 липня 2021 року, напередодні другої неділі після П’ятидесятниці, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, очолив Всеношне бдіння з Літією.

В неділю, коли Церква Христова вшановує пам’ять всіх святих землі української, Його Преосвященство звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого.

Керуючому Коломийською Єпархією за богослужінням співслужили: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, митр. прот. Яків Стефанюк, прот. Андрій Лінкевич, протодиякон Антон Трачук, протодиякон Михайло Голіней та диякон Назар Ягнич.

Після прочитання Євангелії Архіпастир звернувся до присутніх зі словом повчальної проповіді, в якій торкнувся питання покликання: “Христос вибирає для апостольського служіння простих рибалок, а не вчених і книжних мужів, щоб осоромити людську мудрість, яка, в порівнянні з Божою Мудрістю, є глупотою”, – наголосив Архієрей.

Правлячий Архієрей зазначив, що сьогоднішнє Євангельське читання  навчає, що Сам Бог нас вибирає, а ми, наслідуючи апостолів, повинні смиренно прийняти це покликання і з достоїнством його нести.

“Через нашу проповідь продовжується проповідь Христова. Через наш власний духовний подвиг і святість життя інші можуть побачити живого Христа”, – підкреслив Єпископ Юліан.

Також Преосвященний Владика пояснив, що святі, яких, по-особливому  прославляє дві неділі поспіль Церква Христова – це ті, хто з уважністю дослухався до найменших порухів свого серця, хто досліджував себе та хто завдяки Благодаті Божій очистився, освятився і прийняв у своє серце Самого Бога, засяявши святістю і освітивши шлях для інших.

На завершення богослужіння Його Преосвященство привітав усіх зі святою неділею, побажав постійно відчувати духовну підтримку своїх небесних покровителів та подав своє архіпастирське благословення.

Ввечері цього дня, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Архієрей, у співслужінні духовенства, очолив Вечірню із читанням Акафіста Пресвятій Богородиці.