Урочисте Архієрейське богослужіння з нагоди престольного свята Храму села Устеріки

16 Червня 2021

10 червня 2021 року, з нагоди престольного свята, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Вознесіння Господнього села Устеріки, Верховинського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив торжественну Архієрейську Божественну Літургію та Чин Малого освячення води.

Під звуки церковних дзвонів, з короваєм та привітаннями Правлячого Архієрея зустрічали чисельні парафіяни та гості Храму. Далі діти вітали Архіпастиря віршами та, встеляючи дорогу пелюстками квітів, провели до Святині.

У притворі Храму Архіпастиря зустрів настоятель прот. Петро Данильчик та запросив очолити святкове богослужіння.

Керуючому Коломийською Єпархією за богослужінням співслужили: намісник Свято-Феодосіївського ставропігійного чоловічого монастиря міста Києва архімандрит Макарій (Папіш) (Київська Єпархія); настоятель Храму Святих апостолів Петра і Павла села Красноїлля митр. прот. Василь Данильчик; ректор Волинської Православної Богословської академії митр. прот. Володимир Вакін (Волинська Єпархія); настоятель Храму Покрови Пресвятої Богородиці села Білоберізка та Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Хороцево митр. прот. Дмитро Петльоха; настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці селища Верховина митр. прот. Юрій Стефлюк; настоятель Храму Чуда Архістратига Михаїла села Черемошна та Храму Трьох Святителів села Біла Річка митр. прот. Василь Попадюк; настоятель Храму Святого Великомученика Юрія Переможця села Голови та Храму Святого Пророка Іллі села Голови (присілок Шкирівський) прот. Юрій Атаманюк; настоятель Храму Архістратига Михаїла села Стебні прот. Михайло Ливак; настоятель Храму Вознесіння Господнього села Устеріки прот. Петро Данильчик; настоятель Храму Святителя Миколая Чудотворця села Барвінкове ієрей Юрій Шкіндюк та протодиякон Антон Трачук.

Після відпусту Його Преосвященство звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, в якій звернув увагу вірних на ключові аспекти з історії богобудівництва людського спасіння.

«Якщо у Воскресінні Господа нашого Ісуса Христа подолано смерть, то у Його Вознесінні людська природа вінчається вічною славою перебування з Богом», – наголосив Архієрей.

Продовжуючи свою проповідь, Владика Юліан зауважив, що всі християни отримали спасительні Дари від нашого Господа і лише від нашої волі та зусиль залежить чи відбудеться наше власне воскресіння душі і вознесіння на небесні висоти.

«Все що Христос зробив заради нас – це вияв Його любові. Він сприйняв людську природу, постраждав, помер, воскрес і вознісся на небо через те, що полюбив нас ще до створення світу. Преображаючи душу любов’ю, людина і воскресає і возноситься до Бога», – зазначив Архіпастир.

Після проповіді Єпископ Юліан привітав настоятеля та релігійну громаду Храму із престольним святом.

Говорячи про життя парафії та про ту атмосферу яка панує тут, Його Преосвященство зазначив, що Храм в Устеріках є особливим для нього, адже це перший Храм, який Він відвідав у Верховинському благочинні після свого призначення на Коломийську Кафедру. Тут живуть щирі, побожні та надзвичайно працьовиті люди, для яких Церква, Бог і Батьківщина – це життєві пріоритети.

Звертаючись до отця настоятеля, Єпископ Юліан відзначив його активність у справі адміністрування, служіння та проповіді, особливо підкресливши його діяльність в роботі з дітьми та молоддю на парафії.

Також Архіпастир відзначив діяльність отця Петра Данильчика на посаді очільника Єпархіального відділу у справах сім’ї, молоді та катехизації.

Далі, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Його Преосвященство нагородив Благословенними Митрополичими Першосвятительськими Грамотами: настоятеля прот. Петра Данильчика, релігійну громаду Храму та Филипчука Івана Івановича.

Подяку Єпархіального Управління із рук Архіпастиря отримала Шпитко Олеся Василівна.

У свою чергу прот. Петро Данильчик подякував Пресвященному Владиці за візит, свято молитви, повчальні слова проповіді, зазначивши, що Його Преосвященство з достоїнством несе своє Архіпастирське служіння на Коломийській Кафедрі, будучи прикладом для священиків і вірних у молитовності, ревності служіння, мудрості та неймовірній активності, адже саме ці якості спонукають й інших до активнішої участі в житті Церкви та праці над своєю духовністю, а любов Архіпастиря дає можливість людині розкрити у собі щось краще, світліше та святе.

На знак синівської вдячності священик підніс Владиці Юліану букет троянд.

Завершилось урочисте богослужіння уставним Многоліттям, Чином Малого освячення води та Хресним ходом довкола Храму.