Урочисте Архієрейське богослужіння з нагоди престольного свята Храму села Зелене

12 Вересня 2022

11 вересня 2022 року, в неділю 13-ту після П’ятидесятниці, з нагоди престольного свята, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Усікновення голови Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана села Зелене, Верховинського благочиння, де,  у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію та Чин Малого освячення води.

Правлячого Архієрея з короваєм, квітами та віршованими привітаннями зустріли чисельні парафіяни й гості Храму,  та, під мелодійний передзвін, провели до Святині.

У притворі Храму Його Преосвященство зустрів настоятель Храму митр. прот. Микола Будзан та запросив очолити торжественне богослужіння.

Керуючому Коломийською Єпархією за святковою Божественною Літургією співслужили: благочинний Верховинського благочиння, настоятель Храму Святої Тройці села Ільці митр. прот. Дмитро Михавків; настоятель Храму Святих апостолів Петра і Павла села Красноїлля митр. прот. Василь Данильчик; настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці селища Верховина митр. прот. Юрій Стефлюк; настоятель Храму Покрови Пресвятої Богородиці села Красник митр. прот. Юрій Мануляк;  митр. прот. Михайло Будзан (Івано-Франківська Єпархія); настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Криворівня митр. прот. Іван Рибарук;  настоятель Храму Усікновення голови Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана села Зелене та Храму Перенесення мощей Святителя Миколая села Шибене митр. прот. Микола Будзан; настоятель Храму Успіння Праведної Анни села Бистрець та Храму Святої Рівноапостольної княгині Ольги села Дземброня митр. прот. Віктор Шица;  настоятель Храму Святого Пророка Іллі села Кривопілля прот. Петро Якіб’юк; настоятель Храму Перенесення мощей Святителя Миколая села Бережниця та Храму Святого Великомученика Іоана Сучавського села Криворівня (присілок Устя) ієрей Борис Мних та протодиякон Антон Трачук.

За урочистим богослужінням також молились: Голова Верховинської військової адміністрації Бровчук Василь Петрович, Голова Верховинської районної ради Філипчук Юрій Юрійович та Голова Зеленської територіальної громади Феркаляк Володимир Михайлович.

Після відпусту Єпископ Юліан виголосив зворушливу проповідь, в якій cеред іншого зазначив: “Сьогодні Промислом Божим ми приведені до цього Святого Храму, щоб тут разом, єдиною християнською сім’єю, віддати нашому Небесному Творцеві честь і хвалу та, щоб по-особливому піднести наші молитви до великого Угодника Божого, Покровителя цього Храму, парафії і села –  Святого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана… Ангел Господній, ще перед його народженням, сповістив батькові Захарії, що у нього народиться син, який буде великий в очах Божих.  Сьогодні ми знаємо людей, які великі в очах цього світу, але чи великі вони в очах Божих, ми не знаємо”.

“Іоан Хреститель вирізнявся, практично з свідомого свого віку, великою скромністю і смиренністю. Він з’явився на берегах річки Йордан і там проповідував покаяння та хрестив людей заради відпущення гріхів. Також він виділявся великою ревністю до заповідей Божих, яка надавала йому великої сміливості та мужності, що він не боявся переслідувань, мук і страждань, та відверто говорив людям про їхні недоліки та про те, як потрібно змінити своє життя”, – зазначив Архіпастир.

Також Його Преосвященство наголосив: “Сьогодні Іоан Хреститель, який є Покровителем вашого села і цього Храму, молиться за всіх, хто тут приймав Святе Хрещення, хто тут приступав до Святих Таїнств Сповіді й Причастя та тих, хто тут по-особливому молився до нього. Багато воїнів із вашого села сьогодні захищають нашу Державу, наш народ, нашу свободу та нашу територіальну цілісність. І сьогодні ми молимось, щоб Іоан Хреститель, його сила, його молитва та його небесний захист був з цими воїнами та щоб Верховинщина, яка сьогодні перебуває у скорботі, проводжаючи ще одного свого сина, щоб вже нікого з молодих та здорових не проводжала в останню дорогу, щоб не проливалися сльози батьків і дітей”.

Далі Правлячий Архієрей привітав настоятеля та парафіян із престольним святом, та, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Керуючий Коломийською Єпархією нагородив релігійну громаду Храму та митр. прот. Миколу Будзана Благословенними Митрополичими Першосвятительськими Грамотами, а Медаллю за “Жертовність та любов до України”  – Феркаляка Володимира Михайловича.

Подяками Єпархіального Управління Преосвященний Владика нагородив:  церковний Хор, братство та сестринство Храму.

Опісля Єпископа Юліан віршами привітали найменші парафіяни Храму.

У свою чергу настоятель Храму митр. прот. Микола Будзан висловив вдячність Архіпастирю за візитацію, щиру молитву, мудрі слова повчання та вручив святу просфору.

Завершилось урочисте богослужіння уставним Многоліттям, Чином Малого освячення води та Хресним ходом довкола Храму.