Урочисте богослужіння з нагоди престольного свята та 170-ліття Храму села Малий Гвіздець

10 Січня 2022

8 січня 2022 року, в день Собору Пресвятої Богородиці, з нагоди престольного Свята та 170-ліття Святині, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан,  із Архіпастирським візитом відвідав Храм Різдва Христового села Малий Гвіздець, Коломийського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію, Чин Малого освячення води та, на церковному подвір’ї,  здійснив освячення ікон Хресних Страждань Спасителя.

Керуючого Коломийською Єпархією з короваєм, квітами та віршованими привітаннями зустріли чисельні парафіяни й гості Храму та, під мелодійний передзвін, провели до Святині.

У притворі Храму правлячого  Архієрея зустрів настоятель Храму митр. прот. Петро Фурик та запросив очолити торжественне богослужіння.

Єпископу Юліану за святковим богослужінням співслужили: благочинний Коломийського благочиння, настоятель Храму Благовіщення Пресвятої Богородиці села Підгайчики та Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Малий Ключів митр. прот. Михайло Сметанюк; настоятель Храму Різдва Христового села Малий Гвіздець та Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Загайпіль митр. прот. Петро Фурик; настоятель Храму Перенесення мощей Святителя Миколая Чудотворця села Замулинці та Храму Чесного і Животворчого Хреста Господнього села Кобилець митр. прот. Василь П’ятничук; керівник прес-служби Коломийської Єпархії, настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Старий Гвіздець прот. Віталій Козак та завідувач канцелярією Єпархіального Управління, настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці селища Гвіздець ієрей Іван Венгрин.

Перед початком Божественної Літургії Керуючий Коломийською Єпархією здійснив освячення оновлених розписів Храму.

Після відпусту Його Преосвященство звернувся до присутніх зі словом  повчальної проповіді, в якій зазначив, що Свято Різдва Христового – це свято сімейне, яке всіх об’єднує: “Кожен, хто хоч як би далеко не був від дому, намагається в цей день потрапити до рідної домівки, з якої він вийшов, до своїх рідних і близьких, адже це свято  об’єднує”.

Єпископ Юліан наголосив, що Народження Христа навчає нас любові, смиренню і лагідності: “Беззахисне дитя не народжується в якомусь величному палаці а у бідному вертепі, в печері, яка була призначена для ночівлі худоби. Ми розуміємо, що Господь цим хоче показати, що не багатство головне в цьому світі, не сила фізична є силою, яка може рухати цей світ, а тільки любов, смирення, покора і лагідність – ці божественні чесноти можуть спасти цей світ, оживити та дати надію на краще майбутнє”.

Також Преосвященний Владика звернув увагу на те, що у сучасному світі, який часто несе зло і протистояння, проповідувати про любов й втілювати високі принципи у житті, здається просто неможливим, проте з Богом все можливе.

На останок проповіді Архіпастир подякував отцю настоятелю за запрошення, отцю благочинному та священнослужителям за спільну молитву та хористам за чудовий спів.

Далі Керуючий Коломйською Єпархією нагадав і привітав настоятеля та релігійну громаду Храму із Ювілейною подією – 170-літтям з часу побудови Храму: “170 років – це можливо більше двадцяти поколінь людей, які переступали поріг цієї Святині, які тут підносили свої молитви, працювали, трудилися та виливали свою душу. Стіни пам’ятають кожну молитву, побажання, надії та сподівання. Все в цьому світі минає, стирається з пам’яті. Лише пам’ять залишається в Бога і в Церкві. В Церкві є пам’ять про всіх хто жертвував, хто молився, хто працював”.

Архієрей висловив подяку новому поколінню парафіян, які наповнюють сьогодні цю Cвятиню, за те що вони так  видимо люблять Бога. Свідченням любові є доглянутість, краса та охайність, як в середині  Святині, так і зовні.

Звертаючись до отця настоятеля,  Владика Юліан зазначив, що отець Петро багато років життя присвятив служінню Богові. Він підкреслив, що служіння священника є особливим і полягає в тому, що людина, яка посвячує себе на служінню Богові, посвячує себе водночас служінню людям, які вірять у Бога. Отець Петро володіє цим даром Божим. Він є  добрим священнослужителем, добрим пастирем для своїх людей, користуєтеся їх великою повагою і любов’ю.

Опісля, з Благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Його Преосвященство нагородив: Медаллю «За жертовність та любов до України» Архіпастир нагородив настоятеля Храму митр. прот. Петра Фурика та Палійчука Михайла Миколайовича а релігійну Громаду Храму та Шпарик Наталію Михайлівну Благословенною Митрополичою Першосвятительською Грамотою.

У свою чергу настоятель Храму подякував Архіпастирю за його візитацію, щиру молитву, повчальні слова проповіді, побажавши багато років служіння на Архієрейській кафедрі та подарував букет білих квітів та святу просфору.

Після уставного Многоліття, на церковному подвір’ї, Правлячий Архієрей здійснив освячення ікон Хресних Страждань Спасителя.

На завершення всі присутні на богослужінні  попрямували до цілющого, джерела де, було звершено Чин Малого освячення води.