Урочисте відзначення 115-ї річниці від Дня Народження Романа Шухевича

02 Липня 2022

30 червня 2022 року, в селі Тишківці Городенківської територіальної громади, відбулись урочистості з нагоди 115-ї річниці від Дня Народження головнокомандувача УПА, генерал-хорунжого Романа Шухевича.

З благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, в святковому заході взяли участь: благочинний Городенківського благочиння митр. прот. Богдан Мороз, митр. прот. Ярослав Олійник, прот. Василь Калин та ієрей Тарас Гуменяк.

Урочистості розпочались спільним виконанням Державного Гімну України.

Далі духовенством була звершена Панахида за спокій душі генерала Романа Шухевича, воїнів УПА та всіх воїнів, які загинули, захищаючи Українську Державу від російських окупантів.

Після відпусту зі словом до присутніх звернувся митр. прот. Богдан Мороз, який наголосив на важливості молитовно пам’ятати славного сина Українського народу Романа Шухевича та усіх Героїв, які поклали свої життя за волю і незалежність України.

Далі слово мали: Городенківський міський голова Богдан Кобилянський; голова Коломийської районної військової адміністрації Любомир Глушков; начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА Володимир Федорак; начальник I-го відділу Коломийського РТЦК та СП підполковник Роман Монастирецький та депутат Городенківської міської ради Роман Неміш.

Після урочистого віча гості заходу відвідали місцевий музей національно-визвольної боротьби та музей-садибу родини Шухевичів, де відбулась наукова академія за участю науковців Прикарпатського та Чернівецького національних університетів.