Урочисте відзначення 165-ліття від Дня Народження українського письменника Андрія Чайковського

16 Травня 2022

16 травня 2022 року, біля сімейного склепу родини Чайковських, на цвинтарі “Монастирок” в місті Коломия, де похований великий український письменник, громадсько-політичний та культурно-освітній діяч, адвокат – Андрій Якович Чайковський (1857-1935), з нагоди 165-ї річниці від Дня народження, була відслужена Панахида за спокій його душі.

В пам’ятному заході взяв участь Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Після покладання квітів представниками влади, Правлячий Архієрей очолив Панахиду за спокій душі  видатного письменника.

Керуючому Коломийською Єпархією під час заупокійного богослужіння співслужили: митр. прот. Тарас Мойсюк, працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук та завідувач канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин.

Після відпусту Його Преосвященство звернувся до присутніх зі словом, у якому розповів про великий внесок родини Чайковських в утвердженні ідентичності нашого народу та побудові великої національної ідеї.

Владика Юліан наголосив: “Як важливо сьогодні кожному із нас прикласти всі свої таланти для зміцнення єдності Українського народу, розбудовуючи його на міцному фундаменті, який заклали наші славні предки”.

На заупокійному богослужінні також молились: виконуюча обов’язки начальника управління культури та туризму Коломийської міської ради Мар’яна Кодіна, генеральний директор  Національного Музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського міста Коломиї Ярослава Ткачук, директор Коломийського міського палацу культури “Народний дім” Мирослава Воротняк, голова Коломийського міськрайонного товариства “Просвіта” Василь Глаголюк та громадськість міста Коломиї.