Урочисте відзначення 165-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка

23 Травня 2026

23 травня 2026 року, на Площі Відродження міста Коломия, біля пам’ятника Тарасу Шевченку, відбулись урочистості з нагоди 165-ї річниці від перепоховання.

У 1861 році останки Великого Кобзаря були привезені із Санкт-Петербурга та перепоховані на Чернечій горі у Каневі.

З благословення Високопреосвященного Архієпископа Коломийського і Косівського Юліана у святковому заході взяли участь: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, митр. прот. Тарас Мойсюк, в. о. економа Коломийської Єпархії прот. Василь Бойчук, ієрей Василь Деркач та протодиякон Антон Трачук.

Пам’ятне дійство розпочалось із покладання квітів до пам’ятника Тараса Шевченка.

Опісля духовенство звершило Панахиду за спокій душі великого Кобзаря.

На завершення діти декламували поезію Тараса Шевченка.