Урочисте відзначення 33-ї річниці виведення військ із Афганістану

16 Лютого 2022

15 лютого 2022 року, в місті Коломия, біля пам’ятника воїнам інтернаціоналістам, відбулось пам’ятне віче з нагоди 33-ї річниці виводу військ із Афганістану.

На запрошення голови спілки афганців Коломийщини – Йосипа Петровича Тодоріва, в урочистому заході взяв участь Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Святковий захід розпочався зі спільного виконання Державного Гімну України.

Далі була відслужена Панахида за полеглими воїнами інтернаціоналістами та всіма борцями за волю і незалежність України, яку звершили Преосвященний Владика Юліан та Єпископ Василій (Івасюк) УГКЦ у співслужінні: митр. прот. Тараса Мойсюка, прот. Василя Юрчука, прот. Василя Бойчука, прот. Анатолія Момота, ієромонаха Осії (Лещишака), ієрея Василя Деркача, протодиякона Антона Трачука та духовенства УГКЦ.

Після відпусту, звертаючись до присутніх, Архіпастир зазначив, що в цей день православні християни відзначають величне дванадесяте свято – Стрітення Господнього, яке символізує  зустріч людини з Богом.

Преосвященний Владика зазначив, що тільки присутність Божа в нашому житті наповнює його сенсом.

Звертаючи увагу на події сьогодення, Правлячий Архієрей зауважив, що вже багато років поспіль українці живуть із тривогою в серці через неоголошену війну і ця тривога лише посилилася після останніх повідомлень про можливі повномашбатні бойові дії.

Говорячи, про воїнів-афганців, Керуючий Коломийською Єпархією зазначив, що вони знають, що таке війна не зі слухів, адже будучи молодими хлопцями, вони продемонстрували, що таке справжня мужність і  чоловічий характер.

На завершення свого слова Владика Юліан зазначив: “Є речі, які повинні об’єднувати – любов до нашої Держави, прагнення її процвітання та безхмарного майбутнього. Тільки у єдності і тільки з Богом ми зможемо все подолати, все перейти і досягти бажаного результату”.

В урочистому заході також взяли участь: Голова Коломийської районної державної адміністрації Любомир Глушков, Коломийський міський Голова Богдан Cтаніславський,  перший заступник голови Коломийської РДА Любов Михайлишин, заступник голови Коломийської райдержадміністрації Ганна Кравчук, заступник голови Коломийської районної ради Дмитро Самуляк та численна громадськість міста.

Завершився мітинг спільним виконанням Державного Гімну України.