Владика Юліан взяв участь в урочистих богослужіннях з нагоди 1033-ї річниці Хрещення Руси-України в місті Києві

28 Липня 2021

28 липня 2021року, коли Православна Церква вшановує пам’ять Святого Рівноапостольного князя Володимира та 1033-тю річницю Хрещення Руси-України, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, разом із духовенством та вірними Коломийської Єпархії, взяв участь в урочистих богослужіннях, які очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, у головному Храмі Православної Церкви України – Свято-Михайлівському Золотоверхому Кафедральному Соборі.

Напередодні свята, 27 липня 2021 року, Керуючий Коломийською Єпархією співслужив Блаженнійшому Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію за святковою Всеношною.

Також разом із Предстоятелем Помісної Української Православної Церкви за богослужінням молилися представники Олександрійського Патріархату, Кіпрської Церкви, архієреї та духовенство Православної Церкви України.

28 липня 2021 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив Божественну Літургію у Свято-Михайлівському Золотоверхому Кафедральному Соборі.

Предстоятелю Православної Церкви України співслужили представники Вселенського Патріарха, Олександрійського Патріархату, Кіпрської Церкви, архієреї та духовенство Православної Церкви України.

Під час Божественної Літургії також молилися паломники з різних куточків України, зокрема священнослужителі та віряни Коломийської Єпархії.

Згодом за богослужінням лунала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії).

Після запричасного стиха Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій виголосив Послання Митрополита Київського і всієї України Епіфанія з нагоди 1033-ліття Хрещення Руси-України.

Наприкінці Божественної Літургії від імені Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія вітання Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію висловив Митрополит Халкідонський Еммануїл.

Слово привітання від Блаженнійшого Папи і Патріарха Олександрійського і всієї Африки Феодора II висловив Єпископ Вавилонський Феодор.

Привітання від Кіпрської Православної Церкви озвучив Митрополит Кіринейський Хризостом.

Блаженнійший Митрополит Епіфаній привітав архієреїв, духовенство та вірних із днем пам’яті Святого рівноапостольного князя Київського Володимира та 1033-літтям Хрещення княжої Київської Держави, Руси-України, а також висловив слова подяки владикам Еммануїлу, Феодору і Хризостому за те, що від імені давніх Святих Церков – нашої Матері Великої Христової Церкви Константинопольської, другого за честю Патріархату Олександрійського та апостольської Церкви Кіпру вони прибули розділити з нами радість свята.

Також Предстоятель Православної Церкви України висловив сподівання, що у Богом благословенний час ми особисто вітатимемо в цьому храмі Предстоятелів Помісних Церков. І акцентував увагу на тому, що з великою радістю ми чекаємо на приїзд Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія, який відбудеться вже наступного місяця, в дні святкування 30-ліття відновлення Незалежності України.

Після завершення Божественної Літургії, Його Преосвященство разом із архієреями та духовенством Православної Церкви України співслужив Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію під час Молебню біля пам’ятника Святому Рівноапостольному князю Володимиру.

Після відпуту Його Блаженство привітав усіх зі святом і наголосив на важливості та значенні Хрещення Руси-України як для народу, так і для утвердження державності.

Також Блаженнійший Митрополит Епіфаній закликав духовенство та вірян дякувати Богові за дар церковної і державної незалежності, а після завершення богослужіння окропив усіх освяченою водою.

За матеріалами сайту: https://www.pomisna.info