Владика Юліан здійснив освячення дзвінниці Храму села Великий Ключів

01 Листопада 2021

31 жовтня 2021 року, в неділю 19-ту після П’ятидесятниці, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Святої Преподобної Параскеви Сербської села Великий Ключів, Печеніжинського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію, читання Акафіста, Чин Малого освячення води та здійснив освячення дзвінниці й ікон Хресних страждань Спасителя.

На церковному подвір’ї Преосвященного Владику Юліана з короваєм, квітами й словами привітання зустріли чисельні парафіяни й гості Храму та, під мелодійний передзвін, провели до Святині.

У притворі Керуючого Коломийською Єпархією зустрів настоятель Храму митр. прот. Микола Ужитчак та запросив очолити святкове богослужіння.

Правлячому Архієрею за торжественною Божественною Літургією співслужили: благочинний Коломийського благочинння, настоятель Храму Благовіщення Пресвятої Богородиці села Підгайчики та Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Малий Ключів митр. прот. Михайло Сметанюк; благочинний Печеніжинського благочиння, настоятель Храму Святого Великомученика Димитрія Солунського села Ковалівка митр. прот. Юрій Ужитчак; настоятель Храму Святої Преподобної Параскеви Сербської села Великий Ключів, Печеніжинського благочиння митр. прот. Микола Ужитчак; настоятель  Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Нижній Вербіж, Печеніжинського благочиння митр. прот. Василь Вепрук; настоятель Храму Вознесіння Господнього села Сороки та Храму Покрови Пресвятої Богородиці села Слобідка, Городенківського благочиння митр. прот. Микола Кравчук; митр. прот. Микола Біляк (Львівська Єпархія); настоятель Храму Святої Рівноапостольної княгині Ольги села Мишин, Печеніжинського благочиння митр. прот. Роман Лазарук та священик Храму Святого Великомученика Димитрія Солунського селища Печеніжин, Печеніжинського благочиння прот. Микола Глушак.

Після відпусту Єпископ Юліан звернувся до присутніх зі словом повчальної проповіді, яку розпочав із нагадування про те, що необхідно бути вдячним Богові за дар життя, за Його безмежну любов до нас та можливість спільно у цьому Храмі віддати Йому честь і хвалу.

Також проповідь Преосвященного Владики стосувалася нових випробовувань нашого часу і духовних порад, як християни повинні їх долати.

Архіпастир зазначив, що лише у Бозі наша надія і лише з Богом ми зможемо подолати будь-які випробовування.

Після цього Правлячий Архієрей розтлумачив Євангельську притчу про сіяча та навів приклади, як Слово Боже навертало людей до праведності й святості. Далі, з благословення Предстоятеля Православної Церкви України, Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Владика Юліан нагородив митр. прот. Миколу Ужитчака Медаллю Архістратига Михаїла, а Благословенною Митрополичою Першосвятительською Грамотою – релігійну громаду Храму, братство і сестринство Святині та родину Стефураків.

Окремо Архієрей подякував церковному хору за чудовий спів, а всій громаді – за активність не тільки в парафіяльному, але й у єпархіальному житті.

У свою чергу настоятель Храму митр. прот. Микола Ужитчак подякував Владиці за візитацію, щиру молитву, проповідь й мудре адміністрування,  побажавши миру, здоров’я та багато років життя.

На знак вдячності отець Микола  подарув Архіпастирю святу просфору та букет білих троянд.

Після уставного Многоліття та Чину Малого освячення води Архіпастир здійснив освячення нової дзвінниці та ікон Хресних страждань Спасителя.

Завершилось урочисте богослужіння Хресним ходом довкола Храму та спільною світлиною.