Владика Юліан здійснив освячення нової дзвінниці у селі Замагора

31 Січня 2022

30 січня 2022 року, в неділю 32-гу після П’ятидесятниці, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан,  із Архіпастирським візитом відвідав Храм Чуда Архістратига Михаїла села Замагора, Верховинського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію, Подячний Молебень з нагоди 35-ліття настоятеля Храму прот. Володимира Максим’юка та, на церковному подвір’ї, здійснив освячення нової надвратної дзвінниці.

Першими у Замагорі Владику Юліана зустріли очільники місцевої влади: Голова Верховинської РДА Василь Петрович Бровчук та Голова Верховинської районної ради Юрій Юрійович Філіпчук, які вручили Архіпастирю білі троянди.

Далі Керуючого Коломийською Єпархією з короваєм, квітами та віршованими привітаннями зустріли чисельні парафіяни й гості Храму та, під мелодійний передзвін, провели до Святині.

У притворі Храму правлячого  Архієрея зустрів настоятель Храму прот. Володимир Максим’юк та запросив очолити торжественне богослужіння. Отець Володимир зазначив, що Владика Юліан вважається Святителем місцевої релігійної громади, адже саме ним було освячено сам Храм, а сьогодні звершиться освячення надбрамної дзвінниці.

Правлячому Архієрею за святковим богослужінням співслужили: настоятель Храму Святих апостолів Петра і Павла села Красноїлля митр. прот. Василь Данильчик; настоятель Храму Святого Великомученика Юрія Переможця села Голови та Храму Святого Пророка Іллі присілку Шкирівський прот. Юрій Атаманюк; настоятель Храму Різдва Іоана Хрестителя села Рикалівка прот. Михайло Мануляк; настоятель Храму Чуда Архістратига Михаїла села Замагора та Храму Вознесіння Господнього села Чорна Річка прот. Володимир Максим’юк; прот. Артемій Бабленюк (Львівсько-Сокальська Єпархія); настоятель Храму Святителя Миколая Чудотворця села Барвінкове ієрей Юрій Шкіндюк; ієрей Михайло Гергелюк та протодиякон Антон Трачук.

Після відпусту Його Преосвященство звернувся до присутніх зі словом  повчальної проповіді, в якій нагадав про завершення періоду календарного церковного життя,  у якому православні християни відзначили два величні Господські свята: Різдво Христове та Хрещення, пояснивши догматичні аспекти цих подій.

Після цього Архіпастир розтлумачив недільне Євангельське читання про зцілення Єрихонського сліпця: “Дана розповідь є повчальною для нас, адже не тільки через це зцілення відкривається Божественне достоїнство Христа, але символічно розповідається про духовну сліпоту людини, яка не пізнала істини, живе в темряві омани і яку може зцілити тільки Господь. Наполегливість сліпця отримати бажане є прикладом для нас, адже коли ми невідступно й наполегливо чогось попросимо у Бога, Він нам дасть, бо “Ісус Христос вчора, і сьогодні, і навіки Той Самий!”(Євр. 13, 8), і Його любов до нас є незмінною”.

Далі Його Преосвященство привітав настоятеля Храму прот. Володимира Максим’юка із 35-літтям, яке він святкував напередодні, побажавши йому Божого Благословення та довгих років служіння у Винограднику Христовому.

Правлячий Архієрей подякував священику та релігійній громаді за активну участь в житті Єпархії та нагадав, що у 2021 році парафія на високому рівні приймала учасників духовно-просвітницьої платформи “Істина”.

Характеризуючи життя релігійної громади, Преосвященний Владика відзначив, що у час матеріального випробовування священик разом зі своєю паствою зробили неможливе: у дуже короткий час, без вагомої фінансової підтримки, не тільки спорудили Храм, але й побудували надбрамну дзвіницю: “Видимі святині є невидимою любов’ю замагорян до Бога.  У вашому Храмі немає нічого зайвого і він по праву може вважатися еталоном серед храмів Єпархії… Тут немає нічого штучного, тут все живе і справжнє”…

Даючи оцінку служінню настоятеля, Керуючий Коломийською Єпархією сказав: “Ви розумний і прогресивний священник, зовсім не пересічна особистість, адже постійно удосконалюєтесь самі, щоб відповідати викликам сьогодення, любите Церкву Христову і всіх, кого вам доручив Господь”.

Далі, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Преосвященний Владика Юліан нагородив прот. Володимира Максим’юка Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого, Медаллю “За жертовність і любов до України” – Сухарчука Андрія Андрійовича а Благословенними Митрополичими Першосвятительськими Грамотами: релігійну громаду Храму, Кермощук Ірену Зеновіївну, Сухарчука Андрія Михайловича, Слижука Василя Петровича та Мартищук Парасковію Іванівну.

Грамоти за особливі заслуги із рук Архіпастиря отримали: Голова Верховинської РДА Бровчук Василь Петрович, Голова Верховинської районної ради Філіпчук Юрій Юрійович, Мартищук Василь Миколайович, Димидюк Олександр Михайлович, Михайлюк Михайло Дмитрович, Кікінчук Володимир Юрійович, Стринадюк Іван Миколайович, Мартищук Юрій Юрійович, Слижук Володимир Васильович, Дмитро, Василь та Іван Кермощуки, Кермощук Юрій Дмитрович, Сорюк Іван Васильович, Храпчук Василь Іванович, Храпчук Василь Васильович, Шинкарук Марія Юріївна, Сухарчук Ганна Іванівна, Семенюк Марія Іванівна, Савків Параска Андріївна, Мартищук Олена Василівна, Черкалюк Ганна Петрівна, Димидюк Марія Юріївна, Кімейчук Марія Василівна, Рильчук Марія Дмитрівна, Гаврилюк Ганна Миколаївна, Петріянчук Дмитро Вікторович, Петращук Василь Іванович та будівельна бригада Парижняка  Михайла.

У свою чергу отець Володимир подякував Преосвященному Владиці за  візитацію, щиру молитву, високу нагороду та зворушливі слова проповіді й привітання.

Також отець Володимир розповів присутнім, як відбувалося будівництво дзвіниці та з якими труднощами і викликами зустрічалася громада на цьому шляху. Після своїх слів отець Володимир подарував Владиці особливий подарунок – Архієрейський посох, а також підніс святу просфору та букет білих троянд.

Далі парафіяни привітали свого настоятеля із Днем Народження та подарували отцю Володимиру цінний подарунок.

Також прот. Володимира Максим’юка із 35-літтям а громаду із святом привітали: Голова Верховинської РДА Василь Петрович Бровчук та Голова Верховинської районної ради Юрій Юрійович Філіпчук.

Після Подячного Молебня та уставного Многоліття Владика Юліан звершив Чин освячення надбрамної дзвіниці.

Завершилось урочисте богослужіння спільною пам’ятною світлиною.