Владика Юліан здійснив закладення пам’ятної капсули у Соборі Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова міста Коломиї

09 Жовтня 2022

9 жовтня 2022 року, в неділю 17-ту після П’ятидесятниці, з нагоди престольного свята, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Собор Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова міста Коломиї, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію, Чин Малого освячення води та здійснив закладення пам’ятної капсули.

На подвір’ї Храму Керуючого Коломийською Єпархією з короваєм, квітами та привітаннями зустріли парафіяни Храму, а в притворі – священик Собору прот. Василь Бойчук запросив Архіпастиря очолити святкове богослужіння.

За Божественною Літургією Правлячому Архієрею співслужили: працівник Єпархіального Управління, священик Собору Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова міста Коломиї прот. Василь Бойчук; священик Собору Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова міста Коломиї прот. Анатолій Момот; настоятель Храму Святих праведних Симеона Богоприїмця і пророчиці Анни та Святого Преподобного Агапіта Печерського міста Коломиї ієрей Юрій Кадинський; ієрей Василь Деркач; ієрей Дмитро Гром; протодиякон Антон Трачук та диякон Андріан Ужитчак.

Урочисте богослужіння мелодійним співом супроводжував церковний хор під керівництвом добродійки Людмили Бойчук.

Після відпусту Його Преосвященство, у співслужінні духовенства, очолив Чин Малого освячення води у новооблаштованому приміщенні Собору, де завершуються оздоблюванні роботи.

Далі Архіпастир прочитав відповідні молитви та заклав пам’ятну капсулу на місці Престолу.

Після завершення богослужіння Єпископ Юліан виголосив повчальну проповідь, в якій, тлумачачи Євангельське недільне читання, зазначив, що подія чудесного влову великої кількості риби, на перший погляд, є незначною, але вона назавжди змінила долю чотирьох рибалок, які в подальшому стали апостолами.

Преосвященний Владика застеріг вірних не вважати чудеса Божі простою випадковістю, а навчитися жити в присутності Божій і тоді саме життя та життєві обставини й події отримають новий духовний зміст.

Говорячи про Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова, в честь якого споруджений Собор, Архієрей зазначив, що проповідь Іоана Богослова – це проповідь любові.

“Сьогодні збулась мрія багатьох: відкрилися двері і ми вперше ввійшли в новооблаштоване приміщення Собору, проте ще необхідно докласти багато зусиль, щоб Храм засяяв у всій своїй красі, але з Божою допомогою цей день обов’язково настане. Насолодімося сьогодні цим моментом, коли Бог благословив нам перебувати на місці, де буде звершуватись величне Таїнство Євхаристії, де буде Сам Господь та де буде постійно підноситись молитва”, – наголосив Преосвященний Владика.

Проповідь Архіпастиря також стосувалася і розуміння та реалізації особливої місії апостольського служіння в житті кожного християнина: “Найголовніша мета кожного з нас – це пізнати Бога, Його Святу волю і втілити її в життя. Апостольське служіння – це не лише служіння церковної ієрархії: до цього служіння покликаний кожен християнин. Але щоб проповідувати Христа, потрібно спочатку самому пережити зустріч із Ним”.

Також Керуючий Коломийською Єпархією зазначив, що народження нової Святині – це подія не лише місцевого значення, але вона має значення для всієї повноти нашої Церкви.

Опісля Його Преосвященство привітав парафіян Собору та духовенство із престольним святом, подякувавши усім, хто в різний спосіб долучився до облаштування цієї Святині.

Преосвященний Владика висловив своє сподівання, що зовсім скоро настане день, коли в цьому новому Храмі, буде звершена перша Божественна Літургія.

Особливу подяку Архієрей висловив штатним клірикам Собору: прот. Василю Бойчуку та прот. Анатолію Момоту, відзначивши їхню ревність, активність, комунікативність та особливе відчуття людей.

У свою чергу священик Храму прот. Анатолій Момот  звернувся до Владики Юліана зі словами подяки за торжественне свято молитиви та вручив святу просфору, а прот. Василь Бойчук – букет троянд.

Завершилось урочисте богослужіння уставним Многоліттям та спільною світлиною.