Владика Юліан звершив Чин Похорону загиблого воїна Української Армії Віталія Кулінича

08 Квітня 2022

8 квітня 2022 року, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан,   звершив Чин Похорону воїна Добровольчого Українського Корпусу “Правий сектор” Віталія Кулінича, який героїчно загинув, захищаючи Українську Державу від російського агресора.

Архіпастирю під час заупокійного богослужіння співслужили: секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук; благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк; благочинний Печеніжинського благочиння митр. прот. Юрій Ужитчак; митр. прот. Тарас Мойсюк; керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак; прот. Василь Юрчук; прот. Андрій Лінкевич; працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук; прот. Анатолій Момот; ієрей Юрій Кадинський; завідувач канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин та протодиякон Антон Трачук.

Після відпусту Керуючий Коломийською Єпархією звернувся зі словом, у якому, втішаючи і підтримуючи батька й сестру та всю скорботну родину загиблого воїна, зазначив, що героїчна смерть є виконанням найвищої заповіді, про яку Христос сказав: “Немає більше від тієї любові, як хто душу свою покладе за друзів своїх” (Ів. 15, 13). 

“Cпасіння роду людського відбулося через Хрест. Господь наш Ісус Христос пережив страшні муки, неймовірні знущання і принизливу смерть, щоб у Воскресінні дарувати нам життя вічне. Тому кожна людина, яка йде до світла, повинна пережити випробовування темрявою”, – наголосив Архіпастир.

Також Преосвященний Владика зазначив: “Немає жодного людського слова, яке б могло у цей день утішити скорботну родину, адже ця рана ніколи не загоїться. Лише Господь, якого іменують Утішителем, може в цей важкий час підтримати й заспокоїти розбите горем серце живих”. 

Опісля Його Преосвященство, згадуючи загиблого Героя,  сказав, що воїн Віталій був людиною глибокої духовності та ще з дитячого віку, разом із батьками, постійно відвідував Кафедральний Собор Преображення Господнього: “Віталій був світлим, радісним юнаком, з великим та добрим серцем, яке понад усе любило Бога, Церкву та Україну”.

Згадуючи про свято Благовіщення, яке святкувалось напередодні, Єпископ Юліан нагадав: “Під час цієї Євангельської події все людство отримало немеркнучу надію про прихід у світ Спасителя, Який народиться у світ від Діви, відкупить людство від гріха, прокляття і смерті. Так і сьогодні, в час важких випробувань, нам потрібно пам’ятати, що після страху, темряви й безнадії, настануть світлі дні та довгоочікуваний переможний мир. Україна знову воскресне і завжди живою буде пам’ять про наших Героїв, які власним життям написали нову сторінку в новітній історії України”.

Далі похоронна  процесія урочистою ходою вирушила  вулицею Івана Мазепи до школи №1, після чого тіло загиблого Героя було перевезено до села Грушів, Коломийського району та похоронене на місцевому цвинтарі.

Віддати шану загиблому воїну також прибули: Коломийський міський Голова Богдан Станіславський, рідні, друзі, побратими спочилого воїна Віталія та чисельні мешканці міста Коломиї.