Владика Юліан звершив урочисте богослужіння з нагоди престольного свята Храму селища Ланчин

20 Вересня 2021

19 вересня 2021 року, в неділю 13-ту після П’ятидесятниці, з нагоди престольного свята, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Чуда Архістратига Михаїла селища Ланчин, Делятинського благочиння, де,  у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію та Чин Малого освячення води.

На подвір’ї Храму Правлячого Архієрея з короваєм, квітами та словами привітання зустрічали чисельні парафіяни й гості, які з нетерпінням очікували на приїзд свого Архіпастиря, а діти, встеляючи дорогу пелюстками квітів, провели до Святині.

 В притворі Храму Преосвященного Владику зустрів настоятель Храму прот. Тарас Щербатюк та запросив очолити торжественне богослужіння.

Керуючому Коломийською Єпархією за святковою Божественною Літургією співслужили: митр. прот. Мирослав Хімейчук (Івано-Франківська Єпархія); настоятель Храму Покладення поясу Пресвятої Богородиці села Добротів  Михайло Слободян; митр. прот. Василь Фенюк (Івано-Франківська Єпархія);  настоятель Храму Трьох Святителів селища Делятин митр. прот. Ярослав Абрат; настоятель Храму Чуда Архістратига Михаїла селища Ланчин прот. Тарас Щербатюк та протодиякон Антон Трачук.

Під час Малого входу, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Владика Юліан нагородив прот. Тараса Щербатюка богослужбовою нагородою – правом носіння Палиці.

Після відпусту Його Преосвященство виголосив зворушливу проповідь, в якій наголосив на тому, що наше серце повинно бути сповнене вдячності Богові, Який благословив в цей день разом звершити Божественну Літургію та спільно, єднаючись в духовній любові, піднести свої молитви до Бога.

“Сьогодні для цілої парафії селища Ланчин є особливий день не тільки через відзначення престольного торжества, але й завдяки відзначенню невеличкого ювілею –  95-ліття з часу освячення церкви”, – зазначив Архіпастир.

Після цього Єпископ Юліан  розтлумачив притчу про злих виноградарів:

“Господь створив цей світ не для Себе,  але для кожного із нас і дав все необхідне для проживання, самопізнання, удосконалення й, особливо, для пізнання Бога та Його Святої волі”.

Говорячи про Архістратига Божого Михаїла, Правлячий Архієрей нагадав, що він є покровителем захисників нашої Батьківщини та покровителем захисників правди та істини.

Далі Архіпастир привітав настоятеля та релігійну громаду Храму із престольним святом та висловив подяку хористам, священослужителям, які взяли участь в богослужінні.

Далі, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Його Преосвященство нагородив братство та сестринство Храму Благословенними Митрополичими Першосвятительськими Грамотами.

У свою чергу отець Тарас  висловив вдячність Правлячому Архієрею за візитацію, щире свято молитви, змістовні й зворушливі слова повчання та вручив Архіпастирю святу просфору і букет квітів,  побажавши, щоб Господь допомагав йому в нелегкому Архієрейському служінні, обдаровуючи здоров’ям, силою і терпінням.

Завершилось урочисте престольне богослужіння уставним Многоліттям, читання Акафіста, Чином Малого освячення води та Хресним ходом довкола Храму.