Владика Юліан звершив заупокійне богослужіння за спочилим Єпископом Іоаном (Бойчуком) у другу річницю від дня його упокоєння

02 Листопада 2022

2 листопада 2022 року, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію та Парастас за спочилим Єпископом Іоаном (Бойчуком) у другу річницю від дня його упокоєння.

Правлячому Архієрею під час заупокійного богослужіння співслужили: секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук; благочинний Отинійського благочиння митр. прот. Володимир Липко; благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк; благочинний Печеніжинського благочиння митр. прот. Юрій Ужитчак; митр. прот. Тарас Мойсюк; керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак; прот. Андрій Лінкевич; працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук; ієрей Юрій Кадинський; ієрей Василь Деркач; завідувач канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин; протодиякон Антон Трачук; диякон Назар Ягнич та диякон Андріан Ужитчак.

Після завершення Божественної Літургії Владика Юліан очолив Парастас за блаженної пам’яті Преосвященним Єпископом Іоаном та звернувся до присутніх зі словом проповіді, у якій  нагадав життєвий шлях спочилого Архіпастиря, зазначивши: “Кожен священнослужитель є сівачем Слова Божого, але Архієрей – це не той, хто тільки звершує богослужіння, проповідує Слово Боже, але той, хто здійснює керівництво, адміністрування, хто прикладає зусилля, використовуючи всі свої здібності, таланти й дари, дані Богом з метою утвердити віру Христову серед тих, кого Господь йому довірив. Єпископ Іоан, завдяки своїм знанням і досвіду, робив усе для того, щоб Коломийська Єпархія, як вагома одиниця Православної Церкви, утверджувалась і розквітала”.

Також цього дня Архіпастир звершив освячення надгробного пам’ятника на могилі Владики Іоана в селі Битків, Надвірнянського району, а також – заупокійну Літію.

Архіпастирю під час заупокійного богослужіння співслужили: секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук; благочинний Надвірнянського благочиння митр. прот. Олег Траско; митр. прот. Михайло Купчак; митр. прот. Іван Микицей; митр. прот. Василь Ужитчак; прот. Михайло Бойчук (УГКЦ); прот. Володимир Чорноокий (УГКЦ); працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук; прот. Анатолій Момот; завідувач канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин та протодиякон Антон  Трачук.

Після відпусту Його Преосвященство звернувся до присутніх зі словом, у якому серед іншого наголосив, що на формування характеру, мислення і душі майбутнього Архіпастиря у свій час вплинув батьківський приклад любові до Бога та рідного краю: “Він вибрав шлях священнослужителя,відповівши своєю любов’ю на покликання і любов Божу… Пам’ять про нього завжди буде жити в нашій Церкві та історії нашого краю”.

На завершення Преосвященний Владика Юліан подякував рідним, які завжди підтримували Єпископа Іоана та священнослужителям, які постійно згадують його в молитвах.