Єпископ Юліан взяв участь в урочистостях з нагоди Дня Конституції України

01 Липня 2021

25 червня 2021 року, в Коломийському міському палаці культури “Народний Дім”, відбулись урочистості з нагоди Дня Конституції України, яке відзначають 28 червня.

В урочистому заході взяв участь Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Святковий захід розпочався зі спільного виконання Державного Гімну України.

Далі благословити захід запросили духовенство. У своєму слові Преосвященний Владика Юліан привітав усіх зі святом та зазначив: «В преамбулі до Конституції України є слова: «усвідомлюючи відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями…» Це свідчення того, що наш народ боголюбивий та побожний а його совість – голос Божий живе в душі кожного українця».

Керуючий Коломийською Єпархією зазначив, що наша країна має багатовікову історію конституційного процесу. Знаменита Конституція українського гетьмана Пилипа Орлика була опублікована ще на початку XVIII століття – в 1710 році і за оцінками істориків, стала однією з перших європейських конституцій Нового часу.

«Ухвалення Конституції ознаменувало фундаментальне закріплення нашої незалежності, навіки закарбувало волю українського народу жити у власній суверенній, соборній Державі. Конституція найціннішими визнає життя людини, її здоров’я, честь і гідність, надає кожному громадянину право для самоорганізації, свободу слова та віросповідання. І обов’язок кожного українського громадянина – поважати Конституцію та неухильно її дотримуватися», – , – наголосив Архіпастир.

На завершення Преосвященний Владика підкреслив: «Наша Держава, зробивши європейський вибір, у непростій боротьбі відстоює територіальну цілісність і свободу. І в ці дні ми особливо розуміємо важливість Основного Закону, який захищає наші Державні символи, нашу мову, кордони, права кожного громадянина України. Основний Закон лише визначає шлях, яким треба йти. Решта залежить від нас, від нашої консолідації, злагодженості рішень та дій. Бо Конституція України є основою єдності українського суспільства, його життя та формування свідомої нації. Коли кожен громадянин України відчує, що його життя, здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека дійсно визнані найвищою цінністю, тоді ми зможемо з гордістю заявити: «Україна стала демократичною державою».

Далі представників молоді міста делегували покласти квіти до пам’ятника першому Президентові Української Народної Республіки Михайлові Грушевському.

Опісля слово мав Голова Коломийської територіальної громади Богдан Миколайович Станіславський.

Після цього відбулось відзначення кращих керівників і працівників установ громади Подяками Коломийської міської ради.

На завершення для присутніх була представлена концертна програма кращими колективами міста та району.

На святковому заході були присутні: заступник Коломийського міського голови Володимир Богданович Мельничук, Голова міськрайонного товарисва “Просвіта” Василь Петрович Глаголюк, депутати Коломийської міської ради, керівники й працівники структурних підрозділів Коломийської територіальної громади, громадськість.

Архієрея на урочистостях супроводжували: економ Коломийської Єпархії прот. Роман Лазарук, керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак та завідувач Канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин.