Єпископ Юліан звершив торжественне богослужіння з нагоди престольного свята Храму села Криворівня

22 Вересня 2021

21 вересня 2021 року, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, з нагоди престольного свята із архіпастирським візитом відвідав Храм Різдва Пресвятої Богородиці села Криворівня, Верховинського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію, Священичу хіротонію, читання Акафіста та Чин Малого освячення води.

На церковному подвір’ї Правлячого Архієрея з короваєм, квітами та привітаннями зустрічали чисельні парафіяни та гості Храму та, під радісні звуки церковних дзвонів, провели до Святині.

У притворі  Архіпастиря зустрів настоятель Храму митр. прот. Іван Рибарук та запросив  очолити торжественне богослужіння.

Перед початком Божественної Літургії Правлячий Архієрей здійснив освячення відреставрованих ікон початку ХVIII cт.

Преосвященному Владиці за богослужінням співслужили: настоятель Храму Святої Тройці села Верхній Ясенів митр. прот. Михайло Гергелюк; настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Криворівня митр. прот. Іван Рибарук; настоятель Храму Покрови Пресвятої Богородиці села Красник митр. прот. Юрій Мануляк; настоятель Храму Святителя Миколая Чудотворця села Стебні прот. Михайло Ливак; настоятель Храму Перенесення мощей Святителя Миколая Чудотворця села Бережниця та Храму Святого Великомученика Іоана Сучавського села Криворівня (присілок Устя) прот. Ігор Рибенчук; настоятель Храму Вознесіння Господнього села Буковець прот. Петро Соколовський; настоятель  Храму Вознесіння Господнього села Чорна Річка та Храму Чуда Архістратига Михаїла села Замагора прот. Володимир Максим’юк; настоятель Храму Перенесення мощей Святителя Миколая Чудотворця села Явірник ієрей Степан Будзан; протодиякон Антон Трачук та диякон Борис Мних.

Під час Божественної Літургії Його Преосвященство рукоположив у Сан Священика диякона Бориса Мниха.

Після відпусту Єпископ Юліан звернувся до присутніх зі словом, у якому наголосив, що Різдво Пресвятої Богородиці є першим великим святом у церковному році.

Також Його Преосвященство зауважив, що власна гріховність дуже часто не дозволяє нам звернутися безпосередньо до Самого Бога, а тому, ми грішні, шукаємо заступництва у Пресвятої Богородиці, прохаючи її піднести молитви до Свого Божественного Сина і нашого Спасителя.

Далі Керуючий Коломийською Єпархією привітав настоятеля та релігійну громаду Храму із престольним святом: «Відчувається, як сильно ви любите свою Святиню, змітаючи пил історії, щоб знову засяяла первісна краса древніх ікон. Десятки поколінь назад ці ікони могли бачити ваші діди й прадіди і це праця їхніх рук і жертовності. Святі ікони – це символ єднання поколінь».

Єпископ Юліан також зауважив, що в цей день відбулась особлива подія, адже в Храмі, можливо вперше за всю його історію, було звершене Таїнство Священичої Хіротонії. Архіпастир  привітав отця Бориса з отриманням Таїнства Священства, побажавши, щоб Господь завжди зміцнював його сили та давав мудрість вести паству дорогою спасіння.

Преосвященний Владика подякував отцю Івану за вміле адміністрування на парафії, дар слова та любов, зазначивши серед плеєди видатних священнослужителів, які служили в цьому Храмі, отець Іван є найдостойнішим.

У свою чергу митр. прот. Іван Рибарук подякував Правлячому Архієрею за візит, щиру молитву, слова повчання та подарував набір Архієрейських орлеців.

Також отець Борис подякував Єпископу Юліану за вділене Таїнство Священства, пообітцяв бути достойним служитилем Церкви Христової та вручив Архіпастирю букет білих троянд.

Завершилось урочисте богослужіння уставним Многоліттям, чином Малого освячення води та Хресним ходом довкола Храму.

Біографічна довідка: ієрей Борис Мних  народився 30 грудня 1995 року в селі Пісочна Миколаївського району Львівської області.

2002-2013 рр. – навчався у Черницькій середній школі, де отримав атестат про середню освіту.

2013 року – розпочав навчання у Львівській духовній семінарії.

24 липня 2021 року одружився із Рибарук Ольгою Іванівною.

6 серпня 2021 року – в Храмі-Каплиці Пресвятої Богородиці збудованому на місці з’явлення Пречистої Діви Марії біля Довбушевої Криниці, в урочищі Ґаджина, села Бистрець, Верховинського благочиння, Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном, рукоположений в Сан Диякона.

21 вересня 2021 року – у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці села Криворівня, Верховинського благочиння, Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном, рукоположений у Сан Священика.