З благословенням і подарунками до діток у Надвірну

28 Вересня 2021

27 вересня 2021 року, в рамках Першосвятительського візиту на Прикарпаття, Предстоятель Православної Церкви України, Митрополит Київський і всієї України Епфаній відвідав Івано-Франківський обласний спеціалізований будинок дитини у місті Надвірна.

Його Блаженство під час візитації супроводжував Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф та Керуючий Коломийською Єпархією, Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Разом із високим духовенством у закладі побували: очільниця Івано-Франківської обласної державної адміністрації Світлана Василівна Онищук, міський голова Надвірнянської міської територіальної громади Зіновій Мирославович Андрійович, протодиякон Антон Трачук, член Єпархіальної ради Коломийської Єпархії Нагірняк Дмитро Дмитрович, заступник начальника управління культури, національностей та релігій, начальник відділу у справах національностей і релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Тетяна Миколаївна Лапка та інші поважні гості.

Екскурсію високоповажним відвідувачам дитячим будинком провела його багаторічний директор Кузнецова Галина Петрівна, під час якої вона розповіла про роботу закладу, поділилася досягненнями та звернула увагу на існуючі проблеми.

У свою чергу Владика Епіфаній сказав, що Православна Церква України опікується дітьми сиротами і дітьми з тяжкими вадами здоров’я: «Ми, як Церква, також опікуємося такими дітьми. Ми придбали дві машини швидкої допомоги, і наша паліативна місія допомагає з транспортуванням важкохворих дітей, чиї сім’ї не можуть дозволити собі такі вартісні послуги. У Києві ми взяли під опіку 70 діток, яким надаємо постійну допомогу: обслуговуємо, забезпечуємо ліками, предметами першої необхідності».

Його Блаженство закликав владу і небайдужих людей допомагати дітям у їх біді.

Вихованцям Його Блаженство подарував солодощі та книги, а також благословив маленьких мешканців дитячого будинку та його працівників.

Дитячий будинок засновано у 1980 році. На сьогоднішній день в закладі перебуває тридцять дітей віком від 1 місяця і до 6 років.

У ньому працюють вихователі, логопеди, музкерівник, медсестри та няні. Діти займаються на заняттях з розвитку мови, конструювання, малювання, розвитку рухів та інше.

У 2014 році відкрито поліативне відділення для невиліковно хворих дітей з онкологічними, неврологічними захворюваннями.