Всеношна напередодні величного свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього

27 Вересня 2021

26 вересня 2021 року, напередодні великого дванадесятого свята – Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього, звершив Всеношне бдіння із Чином Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього.

Архіпастирю за богослужінням співслужили: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, прот. Тарас Мойсюк, ієрей Василь Деркач, ієромонах Осія (Лещишак) та протодиякон Антон Трачук.

Дане богослужіння є особливим, оскільки в ньому згадується подія віднайдення Хреста Господнього Святою Рівноапостольною імператрицею Єленою – матір’ю Святого Рівноапостольного імператора Константина Великого та виставлення Його на поклоніння всім людям.

Хрест у Церкві в цей день прикрашається живими квітами. Полієлей звершується у вівтарі, де на Святому Престолі, на місці Євангелії, знаходиться Святий Хрест. Лунає багато піснеспівів, у яких прославляється Хрест Господній, як Символ нашого спасіння і жертовної любові Божої до свого творіння – людини. У Євангельському читанні Господь сповіщає, якою смертю Він має померти і які спасительні наслідки буде мати ця жертва для віруючих у Нього послідовників.

Згідно православної традиції, у часі вечірнього богослужіння Архієрей звершив торжественний та глибокий за своїм змістом Чин Воздвиження Хреста Господнього, адже «Хрест Господній є спасінням Церкви, Хрест є похвалою для тих, хто поклав на нього свою надію, Хрест – наше визволенням від бід, і початок дарованих нам благ, Хрест – примирення з Богом», – так говорить про Хрест Господній великий учитель Церкви і Святитель Іоан Злотоустий у своєму Слові на Воздвиження, пам’ять якого також згадуємо в день Прослави символу нашого спасіння.

Після святкового богослужіння вірні мали можливість приклалися до Чесного і Животворчого Хреста Господнього, а Керуючий Коломийською Єпархією, помазуючи усіх освяченим єлеєм, вітав із святом.