Храм Апп. Петра і Павла смт. Делятин

Історія Храму

Релігійна громада Святих Апостолів Петра і Павла була зареєстрована 1991 року.

В 1996 році було призначено першого настоятеля священика Олега Траска. Богослужіння проводились в пристосованому приміщенні по вулиці 16 липня.

У 1998 році – згідно прохання настоятеля та парафіян, громада перейшла до складу новоствореної Коломийської Єпархії.

2001 року настоятелем громади призначено священика Ярослав Абрата.

У 2003 році настоятелем став священик Микола Винник.

В 2004 році настоятелем призначено священика Юрія Гушула, а згодом священика Михаїла Максим’юка.

У 2008 році настоятелем громади призначено священика Івана Кепещука.

В 2012 році – з архіпастирським візитом громаду відвідав Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Владика Іоан (Бойчук) та освятив Хрест на місці будівництва нового Храму в селищі Делятин.

До не давнього часу богослужіння звершувалися в пристосованому приміщенні по вулиці Січових Стрільців, де стараннями парафіян, настоятеля та небайдужих людей побудовано новий Храм.

24 листопада 2019 року, в неділю 23-тю після П’ятидесятниці, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Святих апостолів Петра і Павла селища Делятин, Делятинського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Чин освячення нового Храму та Архієрейську Божественну Літургію.

Цього дня, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Його Преосвященство нагородив настоятеля Храму прот. Івана Кепещука та релігійну громаду Храму Благословенними Митрополичими Грамотами, а також вручив Пам’ятну монету з нагоди вручення Томосу про автокефалію Православної Церкви України.

Подяками Єпархіального Управління Архієрей нагородив активних парафіян: Вацика Василя Степановича, Покровецьку Анну Василівну, Кухарука Дмитра Юрійовича, Масевича Мирослава Васильовича, Фартушинського Мар’яна Калістратовича, Довбелюк Анну Дмитрівну та Бабчук Марію Юріївну.

Настоятель Храму


Протоієрей Іван Кепещук народився 31 липня 1981 року у селі Гвізд Надвірнянського району Івано-Франківської області, в сім’ї робітників.

З 1987 по 1996 роки – навчався у Гвіздській середній школі.

Того ж року для отримання повної загальної середньої освіти розпочав навчання у Надвірнянській вечірній загальноосвітній школі.

В 1997 р. – вступив на навчання до Надвірнянського Профтехучилища № 11. яке закінчив у 1999 році.

1999 року – здавши вступні іспити був зарахований до Івано-Франківської Духовної Семінарії. За час навчання в семінарії ніс послух іподиякона Преосвященного Єпископа Івано-Франківського і Галицького Іоасафа, а згодом – старшого іподиякона Його Преосвященства.

У 2003 році закінчив Духовну Семінарію по першому розряду.

3 серпня 2003 року – в Храмі с. Сукіль Болехівського благочиння, Архієпископом Іоасафом рукоположений в сан диякона, а 24 серпня того ж року, в Кафедральному Соборі Пресятої Тройці м. Івано-Франківська – в сан священика.

У 2003 році – нагороджений правом носіння Камилавки.

У 2003 році – призначений настоятелем Храму с. Голинь, Калуського благочиння.

У 2004 році – за власним проханням переведений в штат Кримської Єпархії.

15 березня був призначений настоятелем храму Святого Георгія Побідоносця с. Кумово та благочинним Роздольненського благочиння.

19 серпня 2004 року – Єпископом Сімферопольським і Кримським Климентом нагороджений правом носіння Наперсного Хреста.

У 2005 році – призначений секретарем Єпархії та священиком Кафедрального Собору Святих рівноапостольнихВолодимира та Ольги.

Цього ж року, успішно склавши вступні іспити, був зарахований студентом Кримського інституту інформаційно-поліграфічних технологій Української Академії Друкарства.

20 квітня 2008 р. – нагороджений подячним листом від правлячого Архієрея Кримської Єпархії.

21 червня 2008 р. – за власним проханням звільнений з посади секретаря Єпархіального управління та переведений в клір Коломийської Єпархії. Цього ж призначений призначений настоятелем Храму Святих Апостолів Петра і Павла смт. Делятин, Надвірнянського благочиння.

12 липня 2011 року – возведений в сан Протоієрея.

24 листопада 2019 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Єпіфанія, Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном нагороджений Благословенною Митрополичою Грамотою.