Архіпастирське служіння в неділю всіх святих

01 Липня 2021

26 червня 2021 року, напередодні першої неділі після П’ятидесятниці, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, очолив Всеношну з Літією.

В неділю всіх святих Правлячий Архієрей звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого.

Архіпастирю за богослужінням співслужили: митр. прот. Тарас Мойсюк, митр. прот. Микола Мазурак, прот. Андрій Лінкевич, прот. Василь Кушерський, ієрей Василь Деркач, протодиякон Антон Трачук, протодиякон Михайло Голіней та диякон Назар Ягнич.

Після Євангельського благовістя Його Преосвященство виголосив повчальну проповідь, в якій зазначив: “Кожна людина покликана до святості. Богом подаровані всі засоби для її досягнення. Лише від нашої рішучості та праці залежить чи досягнемо ми її. Бути святим – це природня властивість людини. Гріховність же – неприроднє спотворення людського єства. Ми часто помилково вважаємо, що святі – це люди, які жили лише в древності, далеко від нас, а їхній подвиг аскези не досяжний для простої людини. Насправді ж, потенціал до святості ми носимо в собі”.

“Ми маємо незліченний сонм заступників на небесах: мучеників і сповідників, преподобних і святителів та простих праведних мирян. І наш Собор є унікальним у своєму розписі, адже на його стінах зображені майже всі святі, які по особливому вшановуються в Україні”, – наголосив Керуючий Коломийською Єпархією.

На завершення своєї проповіді Владика Юліан зазначив, що видимою ознакою святості є духовна любов та побажав кожному примножувати в собі цю найвищу християнську чесноту, яка колись відкриє нам двері до Царства Небесного.

В кінці богослужіння Архієрей привітав усіх із Днем Ангела, адже це унікальний день, коли всі віруючі на землі вшановують свого небесного покровителя. Також Архіпастир привітав усіх зі святою неділею та подав своє архієрейське благословення.

Ввечері цього дня, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Преосвященний Владика, у співслужінні духовенства, очолив Вечірню із читанням Акафіста Господу Ісусу Христу.