Благодійно-мистецька акція на підтримку 10-ї гірсько-штурмової бригади “Едельвейс”

10 Квітня 2022

9 квітня 2022 року, в Музеї історії міста Коломиї, відбулась благодійно-мистецька акція на підтримку 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс”. 

На запрошення організаторів урочистий захід відвідав Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Після виступу ведучої до слова та благословення було запрошено Преосвященного Владику Юліана. 

У своєму зверненні Його Преосвященство зазначив, що, не зважаючи на війну, життя повинно тривати. Він наголосив, що сьогодні кожен із нас є воїном, захисником України, який у своїй сфері діяльності має докласти максимум зусиль для досягнення довгоочікуваного переможного миру, який не забариться. 

Говорячи про мистецтво, Аріхпастир висловив думку про Божественне походження цього феномену, називаючи мистецтво “променем, який сходить від Творця”. 

Далі слово мали: Коломийський міський Голова Богдан Станіславський, директор Музею історії міста Коломиї Уляна Мандрусяк, директор Коломийського педагогічного фахового коледжу Валерій Ковтун та головний волонтер 10-ї гірсько-штурмової бригади Юрій Коцюр. 

Наприкінці для присутіх виступили викладачі та вихованці Коломийської музичної школи №1 імені А. Кос-Анатольського, а також – всесвітньо відомі корифеї естрадного та оперного співу з Києва, Харкова, Ірпеня, Гостомеля та інших постраждалих від російської агресії міст, які змушені були покинути рідні домівки та тепер перебувають в місті Коломия.

В рамках акції було проведено благодійний аукціон, на якому лотами стали картини студентів художнього відділення Коломийського педагогічного коледжу. Вилучені кошти підуть на підтримку 10-ї гірсько-штурмової бригади, яка дислокується в Коломиї.

Преосвященний Владика Юліан взяв участь в аукціоні. Ним були придбані картини: “В роздумах” (художник – Волковецька Іванка), “Гірський пейзаж” (художник – Познік Ольга) та “Вечір” (художник – Угрин Анастасія).

Також під час мистецького дійства хвилиною мовчання було вшановано загиблих воїнів, які віддали своє життя за волю і незалежність України та всіх невинно вбитих.

Завершився захід спільним виконанням Гімну Січових Стрільців.

Владику Юліана на благодійно-мистецькому заході супроводжував протодиякон Антон Трачук.