Фомина неділя

01 Травня 2022

30 квітня 2022 року, напередодні Фоминої неділі, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, очолив Всеношну з Літією.

В неділю Антипасхи, Керуючий Коломийською Єпархією звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого.

Його Преосвященству за богослужінням співслужили: митр. прот. Тарас Мойсюк, митр. прот. Яків Стефанюк,  ієрей Василь Деркач, протодиякон Антон Трачук, протодиякон Михайло Голіней та диякон Назар Ягнич.

Після Євангельського благовістя Преосвященний Владика виголосив повчальну проповідь, в якій зазначив, що явлення Христа своїм учням – це підтвердження реальності Його Воскресіння.

Владика Юліан запропонував  присутнім вдатися до духовних роздумів, щоб відповісти на питання, чому Господь після Воскресіння являвся виключно своїм учням і жодного разу не зустрівся із тими, хто Його засудив, знущався і стратив, тим самим довівши реальність Свого Воскресіння.

Архіпастир зазначив, що причиною цього є те, що він зустрічався із тими, кого любив і  хто любив Його: “Вони повинні були переконатися в істинності Його Воскресіння, зміцнитися у вірі, щоб потім піти сповіщати цю істину по всьому світу. Для Його ворогів, навіть Його явлення нічого б не змінило”.

“У сьогоднішньому Євангельському читанні Господь декілька разів звертається до своїх учнів : “Мир вам”.  Ці два слова мають особливе значення для нас українців в час війни, коли мир є таким бажаним. Але є й інший мир –  мир не в світі, не між людьми, а мир у власній душі. Мир душі – це присутність у ній Бога, перемога над своїми пристрастями, чисті помисли та любов у серці.”, – наголосив Архіпастир.

В кінці Божественної Літургії Правлячий Архієрей привітав усіх зі святою неділею та подав своє архіпастирське благословення.

Ввечері цього дня, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Преосвященний Владика Юліан, у співслужінні духовенства, звершив Вечірню із читанням Акафіста Воскресінню Христовому.