Неділя 22-га після П’ятидесятниці

13 Листопада 2022

12 листопада 2022 року, в суботу ввечері, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, у співслужінні духовенства, очолив Всеношне бдіння з Літією.

В неділю двадцять другу після П’ятидесятниці, Керуючий Коломийською Єпархією звершив Архієрейську Божественну Літургію Cвятителя Іоана Золотоустого.

Його Преосвященству за богослужінням співслужили: митр. прот. Тарас Мойсюк, прот. Василь Кушерський, ієрей Василь Деркач, ієрей Дмитро Гром, ієрей Андріан Ужитчак, протодиякон Антон Трачук та диякон Назар Ягнич.

Після прочитання Євангелії Єпископ Юліан звернувся до присутніх зі словом проповіді, в якій розтлумачив Євангельську розповідь про зцілення Господом Гадаринського біснуватого: “Першим кроком до одержимості в сучасному світі є твердження, що людина є вільною у всьому та, що вона є володарем свого життя. Також і одержимий був вільним від усього Божественного, та став залежним від демонів… Справжня свобода і щастя є тільки в Бозі та з Богом”…

Також Правлячий Архієрей порівняв одержимість євангельського біснуватого із одержимістю та утвердженням у злі наших ворогів під  час війни: “Ті хто воює з нами, розуміють, що поразка для них є неминучою, що буде покарання за всі злочини, проте вони не каються і це свідчить, що одержимі й зло має абсолютну владу над ними”. 

Після відпусту Преосвященний Владика привітав усіх зі святою неділею та подав своє архіпастирське благословення.

Ввечері цього дня, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Єпископ Юліан, у співслужінні духовенства, звершив Вечірню із читанням Акафіста Пресвятій Богородиці.