Торжественне Архієрейське богослужіння з нагоди престольного свята Храму села Ковалівка

09 Листопада 2022

8 листопада 2022 року, з нагоди престольного свята, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Святого Великомученика Димитрія Солунського села Ковалівка, Печеніжинського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію, читання Акафіста та Чин Малого освячення води.

Владику Юліана з короваєм, квітами та привітаннями зустріли чисельні парафіяни й гості Храму, а діти, встеляючи Архіпастирю дорогу пелюстками квітів, під мелодійний передзвін, провели до Святині.

У притворі Керуючого Коломийською Єпархією зустрів настоятель Храму митр. прот. Юрій Ужитчак та запросив очолити святкове богослужіння.

Правлячому Архієрею за урочистим богослужінням співслужили: благочинний Печеніжинського благочиння, настоятель Храму Святого Великомученика Димитрія Солунського села Ковалівка, Печеніжинського благочиння митр. прот. Юрій Ужитчак; настоятель Храму Святої Параскеви Сербської села Великий Ключів, Печеніжинського благочиння  митр. прот. Микола Ужитчак; настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Нижній Вербіж, Печеніжинського благочиння митр. прот. Василь Вепрук; митр. прот. Микола Біляк (Львівська Єпархія); настоятель Храму Перенесення мощей Святителя Миколая Чудотворця села Замулинці та Храму Чесного і Животворчого Хреста Господнього села Кобилець, Коломийського благочиння митр. прот. Василь П’ятничук; настоятель Храму Архістратига Михаїла села Тростянка та релігійної громади Різдва Христового села Сопів, Печеніжинського благочиння прот. Іван Ільчишин; ієрей Дмитро Гром, протодиякон Антон Трачук та диякон Андріан Ужитчак.

Під час Божественної Літургії Преосвященний Владика рукоположив диякона Андріана Ужитчака у Сан Священика.

Після відпусту Архіпастир звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, в якій серед іншого зазначив: ”Сьогодні ми переповнені неймовірною духовною радістю від того, що Господь благословив нам разом, у цей важкий для нашої Держави час, зібратись у цьому старовинному Храмі, щоб тут піднести свої молитви та подякувати нашому Творцеві”.

“Також сьогодні на богослужіння нас покликав покровитель цього Храму та заступник цієї парафії – Святий Великомученик Димитрій Солунський. Майже 130 років тому ваші побожні предки на цьому пагорбі збудували цю прекрасну Святиню, яка й до сьогодні зберегла свою зовнішню  і внутрішню красу та особливу намоленість. В той час люди не мали своєї державності, не мали таких знань і не володіли такими матеріальними благами, як ми сьогодні, але пам’ятали одне – що Храм Божий має бути центральним в житті окремої людини та цілої громади…

На цій Божественній Літургії ми також єднаємось із нашими предками. Їхні ноги переступали цей церковний поріг, саме  тут лунала їхня молитва, в якій вони просили у Бога кращої долі для своїх дітей, онуків і правнуків. Сьогодні це саме робимо і ми  – молимось за справедливий мир і перемогу та за те, щоб в Україні був спокій та, щоб ми могли жити вільно, прославляти Бога й розбудовувати свою Державу, так як хочемо ми, українці”, – наголосив Його Преосвященство.

Преосвященний Владика також зазначив: “Сьогодні ми з вами захоплюємось феноменом мучеництва, тому що багато людей, на перший погляд, слабких і немічних,  вибирали шлях правди, ціною власного життя. Вони знали, що їх чекають скорботи, біль терпіння і смерть, але вони відкрито йшли на те, щоб побачити чистоту й благодать Небес. Мучеників можна сьогодні порівняти з нашими воїнами, які через свою велику любов до Батьківщини, до свого народу, до своїх рідних ідуть на фронт, щоб захищати наше з вами життя”.

Далі Правлячий Архієрей привітав настоятеля та релігійну громаду Храму із престольним святом та, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, нагородив митр. прот. Юрія Ужитчака та релігійну громаду Храму Благословенними Митрополичими Першосвятительськими Грамотами, а Медалями “За жертовність і любов до України”: Ясінського Василя Васильовича та Дмитрука  Петра Федоровича.

Подяками Єпархіального Управління Єпископ Юліан нагородив церковний Хор, братство Храму та Дзвінчук Ганну Василівну.

Далі Архіпастир привітав нововисвяченого ієрея Андріана із прийняттям Таїнства Священства, зазначивши, що в сьогоднішній час священик повинен бути всебічно розвиненою особистістю та побажав йому бути достойним пастирем Церкви Христової, примножувати свої таланти та духовно вдосконалюватися.

У свою чергу настоятель Храму митр. прот. Юрій Ужитчак подякував Архіпастирю за візит, зворушливі слова проповіді, нагороди та привітання і  вручив Його Преосвященству святу просфору.

Також ієрей Андріан Ужитчак подякував Владиці Юліану за вділене Таїнство Священства, батьківські слова повчання та вручив  букет білих троянд.

Завершилось урочисте богослужіння уставним Многоліттям, читанням Акафіста, Чином Малого освячення води та Хресним ходом довкола Храму.

Біографічна довідка: ієрей Андріан Ужитчак народився 8 вересня 1998 року в селі Великий Ключів, Коломийського району Івано-Франківської області в сім’ї cвященнослужителя.

2005-2016 рр. – навчання у Великоключівській ЗОШ I-III cтупенів.

З 2006 по 2012 р. – навчався у Коломийській дитячій музичній школі №1.

2016-2020 рр. – навчання в Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича за спеціальністю “Богослів’я”.

18 липня 2021 року одружився із Карпенюк Наталією Василівною.

24 травня 2022 року народився син – Ужитчак Мар’ян Андріанович.

9 серпня 2022 року – в Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном рукоположений у Сан Диякона.

8 листопада 2022 року – у Храмі Святого Великомученика Димитрія Солунського села Ковалівка, Печеніжинського благочиння Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном рукоположений у Сан Священика.