Неділя про Страшний Суд

27 Лютого 2022

26 лютого 2022 року, ввечері, напередодні неділі М’ясопусної, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, очолив святкову Всеношну з Літією.

У неділю про Страшний Суд Преосвященний Владика звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого.

Керуючому Коломийською Єпархією за богослужінням співслужили: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, прот. Андрій Лінкевич, ієромонах Осія (Лещишак) та протодиякон Антон Трачук.

Після Євангельського благовістя Єпископ Юліан звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, в якій розтлумачив недільне читання про Страшний Суд.

“Суд Божий – це не суд людський, адже перед людьми ми можемо бути не справжніми, можемо лукавити, брехати, намагатися виглядати в очах інших кращими, ніж є насправді і лише Бог, який іменується Серцезнавцем, бачить людину такою, якою вона є насправді. Людина засуджена – це та, яка не мала за земного життя в своєму серці дієвої любові… Любов до Бога прирівнюється  любові до ближнього”, – наголосив Владика Юліан.

Також Його Преосвященство закликав віруючих вчитися бачити у духовному головне й другорядне.

На завершення своєї проповіді Архіпастир заспокоїв та підтримав вірних, закликавши їх покласти надію у теперішніх складних випробуваннях на Бога та посилити свої молитви.

Також під час богослужіння підносились молитви за перемогу українського війська над  російськими окупантами.

Після відпусту Правлячий Архієрей привітав усіх зі святою неділею та подав своє архіпастирське благословення.

Ввечері цього дня, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Єпископ Юліан, у співслужінні духовенства, очолив Вечірню із читанням Акафіста Пресвятій Богородиці.