Єпископ Юліан взяв участь в урочистому вшануванні Дня Героїв Небесної Сотні в місті Коломия

21 Лютого 2022

20 лютого 2022 року, на площі Відродження міста Коломиї, відбувся мітинг-реквієм “Герої не вмирають”, присвячений Дню Героїв Небесної Сотні.

В урочистому заході взяв участь Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Дійству на площі Відродження передувала урочиста хода від міського палацу культури “Народний дім” і проходила центральними вулицями міста.

На початку заходу ведуча зачитала імена всіх Героїв Небесної Сотні,  їхні роки народження і місця проживання.

Після цього Преосвященний Владика Юліан та Преосвященний Єпископ Василій (Івасюк) УГКЦ відслужили Панахиду за спокій душ загиблих Героїв Небесної Сотні.

Архіпастирям під час заупокійного богослужіння співслужили: митр. прот. Тарас Мойсюк, працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук, ієрей Юрій Кадинський, завідувач Канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин, протодиякон Антон Трачук та духовенство УГКЦ.

Після відпусту Владика Юліан звернувся до присутніх зі словом, у якому зазначив, що Герої, яких ми сьогодні згадуємо походили із різних куточків України а це означає, що ідеї Майдану об’єднали всю країну. “Ці люди не випадково опинилися там, тому що прагнули відстояти інтереси, які дорогі кожному українцю і кожній людини… Для нас сьогодні є дуже дивним, як люди в XXI столітті, реально оцінюючи ситуацію і сили, могли стати на протест з щитами із фанери, з дерев’яними палицями та з бруківкою. Героями не народжуються, але коли постає виклик, то кожен із нас може проявити себе героєм”, – наголосив Архіпастир.

Також Преосвященний Владика подякував усім за спільну молитву, організатором – за підготовлений захід і  особливо воїнам, які на Сході нашої Держави боронять Незалежність України.

Під час заупокійного богослужіння також молились: Коломийський міський Голова Богдан Станіславський, заступник голови Коломийської РДА Любов Михайлишин, депутати Коломийської міської і районної рад, воїни АТО, учасники Революції Гідності та громадськість міста.

На завершення для присутніх прозвучали патріотичні пісні.