Предстоятель Православної Церкви України звершив освячення нового Храму у селі Мишин

17 Липня 2021

17 липня 2021 року, в рамках Першосвятительського візиту в Коломийську Єпархію, Предстоятель Православної Церкви України, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, відвідав  релігійну громаду Храму Святої рівноапостольної княгині Ольги села Мишин, Печеніжинського благочиння, де, у співслужінні архієреїв та духовенства, здійснив Чин освячення новозбудованого Храму та очолив Архієрейську Божественну Літургію.

На церковному подвір’ї Предстоятеля Помісної Української Православної Церкви як величного гостя з трембітами, короваєм, квітами та віршованими привітаннями зустрічали діти, парафіяни та гості Храму, які із нетерпінням очікували на приїзд Блаженнійшого Митрополита Епіфанія.

У притворі Храму Його Блаженство зустрів настоятель Храму прот. Роман Лазарук та запросив освятити новозбудовану Святиню й звершити в ній торжественне богослужіння.

Перед початком Божественної Літургії Блаженнійший Владика здійснив Чин освячення нового Престолу та Храму.

Предстоятелю Православної Церкви України за торжественним богослужінням співслужили: Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф; Архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман; Архієпископ Вишгородський Агапіт; Єпископ Коломийський і Косівський Юліан та запрошене духовенство: секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук; благочинний Печеніжинського благочиння митр. прот. Юрій Ужитчак; митр. прот. Василь Вепрук; митр. прот. Іван Шевчук; митр. прот. Олексій Чорнюк; економ Коломийської Єпархії прот. Роман Лазарук; ігумен Лука (Грубняк) (Чернівецько-Хотинська Єпархія); прот. Василь Ткачук; керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак; працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук; ієрей Іван Ільчишин, завідувач Канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин, протодиякон Василь Дідора (Київська Єпархія); протодиякон Антон Трачук; протодиякон Михайло Голіней та протодиякон Сергій Маковій (Чернівецько-Хотинська Єпархія).

На Малому вході Блаженніший Митрополит Епіфаній нагородив настоятеля Храму прот. Романа Лазарука правом носіння Митри.

Після відпусту Його Блаженство звернувся до присутніх зі словом, у якому, наголосив на значенні Храму в житті громади і кожного християнина, а також закликав плекати любов до ближніх, зберігати єдність та звершувати справи милосердя.

«Любов не дозволить чинити зло, а сприяє справам милосердя, завдяки яким і Господь сприятиме нам», – зокрема сказав Його Блаженство.

«Як ми повсякденно кілька разів на день споживаємо їжу, щоби почуватися фізично добре, так і наша душа також потребує їжі духовної – церковних Таїнств, молитви, добрих вчинків та справ милосердя», – зазначив Предстоятель.

Окрім того, Його Блаженство вказав на необхідність знати свою правдиву історію.

«Згадуючи святу рівноапостольну княгиню Ольгу, ми говоримо про більше ніж 1000 років української державності. Тобто, ми маємо древню славну історію, яку повинні знати об’єктивно. Історію інколи складну, але це наша справжня історія, опираючись на яку ми і будуємо спільне майбутнє в тій Україні, про яку прагнули наші попередники», – підсумував Митрополит Епіфаній.

Опісля Його Блаженство нагородив настоятеля Храму митр. прот. Романа Лазарука Орденом Архістратига Михаїла, Лазарук Ольгу Остапівну – Орденом Святої Рівноапостольної княгині Ольги, Михальчука Івана Михайловича – Медаллю Архістратига Михаїла, а  релігійну громаду Храму Благословенною Митрополичою Грамотою.

Далі Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан подякував Предстоятелю Православної Церкви України за освячення Храму, глибоко повчальні слова проповіді, зазначивши, що сьогоднішнє торжество є виявом єдності до закликав Спаситель. Його Преосвященство вручив Предстоятелю Православної Церкви України святу просфору та букет білосніжних троянд.

Торжественне богослужіння своїм співом супроводжував квінтет у складі: митр. прот. Миколи Кравчука (керівник); митр. прот. Михайла Возняка; прот. Юрія Гушула; прот. Олексія Мороза та Василя Кравчука, а також церковний Хор Храму Святого Великомученика Димитрія Солунського селища Печеніжин під керівництвом Шовкового Миколи Васильовича.

Серед поважних гостей на урочистому богослужінні молились: Голова Нижньовербізької ОТГ М’якущак Ярослав Юрійович, депутати місцевих територіальних громад, керівники структурних підрозділів Івано-Франківської ОДА, Коломийської РДА, Нижньовербізької територіальної громади, громадськість, ЗМІ.

Завершилось торжественне богослужіння уставним Многоліттям.