Торжественне архієрейське богослужіння з нагоди престольного свята Храму міста Городенки

13 Липня 2021

12 липня 2021 року, з нагоди престольного свята, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Святих первоверховних апостолів Петра і Павла міста Городенки, Городенківського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію, читання Акафіста та Чин Малого освячення води.

На церковному подвір’ї Правлячого Архієрея з короваєм, квітами та привітаннями зустріли чисельні парафіяни й гості Храму, а діти, встеляючи Його Преосвященству дорогу пелюстками квітів,  провели до Святині.

У притворі Керуючого Коломийською Єпархією зустрів настоятель Храму митр. прот. Богдан Мороз та запросив очолити торжественне богослужіння.

Преосвященному Владиці за Божественною Літургією співслужили: благочинний Городенківського благочиння, настоятель Храму Святих апостолів Петра і Павла міста Городенки митр. прот. Богдан Мороз; настоятель Храму Святого Мученика Микити села Вільхівці митр. прот. Іван Бурак; настоятель Храму Архістратига Михаїла села Лука та Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Монастирок митр. прот. Микола Симчич; настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Чернятин митр. прот. Михайло Гуменяк; настоятель Храму Архістратига Михаїла села Глушків митр. прот. Іван Теремко; настоятель Храму Вознесіння Господнього села Сороки та Храму Покрови Пресвятої Богородиці села Слобідка митр. прот. Микола Кравчук; настоятель Храму Архістратига Михаїла села Вікно митр. прот. Мирослав Ніньовський; настоятель Храму Вознесіння Господнього села Незвисько та Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Воронів митр. прот. Михайло Возняк; настоятель Храму Вознесіння Господнього села Семаківці прот. Андрій Дмитрук; настоятель Храму Святого Великомученика Юрія Переможця села Острівець прот. Іван Михайленко; настоятель Храму Архістратига Михаїла села Виноград прот. Іван Мороз; настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Торговиця прот. Ігор Івасютин; священик Храму Святителя Миколая Чудотворця села Чортовець прот. Володимир Молявчик; настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Топорівці ієрей Василь Марковський, настоятель Храму Святого Великомученика Димитрія Солунського села Якубівка ієрей Михайло Терновський, ієрей Тарас Гуменяк та протодиякон Антон Трачук.

Також на святковому богослужінні молились поважні гості: Голова Городенківської територіальної громади Богдан Миколайович Кобилянський; член Єпархіальної ради та відомий благодійник Дмитро Дмитрович Нагірняк; Боднарчук Дмитро Васильович та Симчич Василь Васильович.

Після відпусту Архіпастир  звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, у якій розповів про життя, вчення та діяльність святих первоверховних Апостолів Петра і Павла: “Апостолів Петра і Павла іменують двома ногами, які обійшли всю землю, проповідуючи благу вістку Спасителя”.

Також Владика Юліан зауважив, що не дивлячись на їх єдність духу і полум’яної любові до Бога, вони були окремими і дуже яскравими особистостями.

Їхні чесноти ми повинні наслідувати: Апостол Петро відзначався силою характеру, ініціативністю, простотою й відкритістю. Апостол Павло ж –  своєю вченістю, великою працелюбністю та смиренням.

“Двоє різних людей за статусом, освіченістю та з різною історією покликання до Христа настільки стали єдиними в любові до Бога і справі проповіді, що Cвята Церква вшановує пам’ять цих великих мужів в один день”, – наголосив Його Преосвященство.

Далі Архіпастир привітав настоятеля та релігійну громаду Храму із престольним святом та, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, нагородив Благословенними Митрополичими Першосвятительськими Грамотами: митр. прот. Богдана Мороза та добродійку Юлію Мороз.

У свою чергу отець Богдан подякував Правлячому Архієрею за візитацію, торжественне богослужіння  та зворушливі слова проповіді. На знак великої поваги та любові  отець-благочинний  подарував Владиці Юліану святу просфору і букет білосніжних троянд.

Престольне свято продовжилося Чином Малого освячення води. Після цього священнодійства до присутніх звернувся голова Городенківської ТГ Богдан Миколайович Кобилянський. Він подякував Владиці Юліану за очолюване ним богослужіння та мудрі слова повчання, а настоятеля, парафіян та гостей привітав з престольним святом та побажав Божого заступництва та Його щедрих благословінь.

Завершилось урочисте богослужіння Хресним ходом довкола Храму та спільною світлиною.