Семінар-практикум для сестриць храмів Коломийської Єпархії

21 Липня 2022

21 липня 2022 року, з ініціативи та благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, в Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, відбувся семінар-практикум для сестриць храмів Коломийської Єпархії – унікальний захід, в  якому взяли участь понад 120 учасниць із різних куточків Єпархії, щоб поспілкуватись, перейняти нові знання та досвід і обговорити актуальні питання сьогодення.

На час проведення семінару-практикуму головна Святиня Коломийської Єпархії перетворилася на комфортний та зручно облаштований лекторій.

Перед початком засідання відбулась реєстрація учасників, яким було роздано програму заходу та робочі матеріали.

Після cпільної молитви “Царю Небесний” Керуючий Коломийською Єпархією благословив захід та побажав присутнім плідної праці.

Першим із доповіддю на тему: “Роль сестриць у житті православної парафії” виступив модератор семінару-практикуму, магістр богослів’я ієрей Василь Деркач.

Далі благочинний Косівського благочиння, настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Старий Косів митр. прот. Іван Близнюк виголосив доповідь: “Парафіяльне життя сьогодні: внутрішній та зовнішній устрій релігійного життя громади. Завдання, методи, матеріально-технічні можливості у практичному застосуванні”.

Опісля до слова  було запрошено Ярославу Юріївну Ткачук, генерального директора Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського міста Коломиї, заслуженого працівника культури України  та Ірину Степанівну Федів, заступника генерального директора з наукової роботи.

Красу, колорит, автентичність і якість церковних вишивок висвітлила майстриня сакрального мистецтва Орися Миколаївна Козяк.

Про внутрішнє прикрашання Храму живими квітами, які є Даром Божим, присутнім на семінарі розповіла флористка Ірина Степанівна Кушнір, виголосивши доповідь:”Теорія і практика створення квіткових композицій для православних храмів”.

Про благоустрій та озеленення території довкола Храму розповів Василь Шкутяк – член наглядової ради Єпархіальної Благодійної ініціативи “Захистимо життя”, волонтер, підприємець та власник розсадника “Декоративні рослини від Петровича”.

Про збереження життя, здоров’я та першу медичну допомогу розповіла викладач  Коломийського медичного фахового коледжу ім. І. Франка – Ольга Миколаївна Довганюк.

Пожежну безпеку культових споруд присутнім на семінарі висвітлили представники навчально-консультаційного пункту міста Коломия: полковник ДСНС – Роман Михайлович Скриплюк та Василь Степанович Мудько.

Між доповідями учасники мали можливість посмакувати запашною кавою, скуштувати солодощі та отримати задоволення від атмосфери спілкування на подвір’ї Кафедрального Собору.

Також для присутніх на семінарі була представлена авторська виставка майстрині сакрального мистецтва із селища Печеніжин Орисі Миколаївни Козяк.

В кінці зі словом  до присутніх звернувся Правлячий Архієрей Коломийської Єпархії, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, який підвів підсумки заходу, підкресливши особливе значення служіння жінки в Церкві.

Владика Юліан наголосив, що, відвідуючи парафії Єпархії, дуже чітко бачить діяльність сестринства: “Праця священика й сестриць – це, немовби, два крила. Коли є взаєморозуміння і праця між священнослужителем і сестринством на парафії, тоді є прекрасні та вагомі результати”.

Архіпастир також зазначив, що крізь століття Церква зберегла цей приклад повсякденного простого й жертовного служіння через Сестринства наших вірних жінок-мироносиць, які можливо стоять завжди на задньому плані, але завжди вірно служать Церкві та храмам своїм щирим серцем та вмілими руками.

Його Преосвященство подякував доповідачам, учасникам, настоятелям храмів та організаторам заходу: працівникам Єпархіального Управління – секретарю Єпархіального Управління митр. прот. Юрію Бровчуку, керівнику прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталію Козаку, працівнику Єпархіального Управління прот. Василю Бойчуку та завідувачу канцелярії ієрею Івану Венгрину; духовенству, братству й сестринству Кафедрального Собору Преображення Господнього міста Коломиї.

Далі Правлячий Архієрей вручив Подяки доповідачам та всім, хто найбільше потрудився та посприяв у проведенні семінару-практикуму: митр. прот. Івану Близнюку, ієрею Василю Деркачу, Ткачук Ярославі Юріївні, Федів Ірині Степанівні, Шкутяку Василю Петровичу, Козяк Орисі Миколаївні, Кушнір Ірині Степанівні, Довганюк Ользі Миколаївні, Скриплюку Роману Васильовичу, Мудьку Василю Степановичу, Луцак Ірині Володимирівні, Копильців Ярині Мирославівні та Левашовій Інні Андріївні.

Опісля Його Преосвященство вручив кожній учасниці іменний Сертифікат, про засвоєння курсу семінару-практикуму та пам’ятний подарунок ручної роботи – ікону Святої Преподобної Євфросинії Полоцької – покровительниці жіночого чернецтва та жіночої мудрості, ікона із частичкої святих мощей якої знаходиться у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї.

Завершився урочистий захід  молитвою та спільним фото.

Семінар-практикум став прекрасною можливістю не тільки почерпнути щось нове завдяки лекціям доповідачів, але й по-новому побачити всю багатогранність церковного життя.