Урочисте Архієрейське богослужіння у Храмі села Торговиця, Городенківського благочиння

13 Липня 2022

12 липня 2022 року, в день вшанування пам’яті Святих первоверховних апостолів Петра і Павла, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав парафію Різдва Пресвятої Богородиці села Торговиця, Городенківського благочиння, де, у співслужінні духовенства, очолив Архієрейську Божественну Літургію та, в каплиці на території села, з нагоди річниці її побудови, Подячний молебень.

Керуючого Коломийською Єпархією з короваєм, квітами та віршованими привітаннями зустріли чисельні парафіяни й гості Храму, а діти, встеляючи Архіпастирю дорогу пелюстками квітів, під мелодійний передзвін, провели до Святині.

У притворі Храму правлячого  Архієрея зустрів настоятель Храму прот. Ігор Івасютин та запросив очолити торжественне богослужіння.

Єпископу Юліану за Божественною Літургією співслужили: настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Чернятин, Городенківського благочиння митр. прот. Михайло Гуменяк; настоятель Храму Архістратига Михаїла села Вікно, Городенківського благочиння митр. прот. Мирослав Ніньовський; настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Торговиця, Городенківського благочиння прот. Ігор Івасютин; настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Топорівці, Городенківського благочиння ієрей Василь Марковський та протодиякон Антон Трачук.

На Малому вході, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Його Преосвященство нагородив прот. Ігоря Івасютина Хрестом з оздобами.

Після відпусту Єпископ Юліан звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді,  в якій зазначив:  “Сьогодні ми, насамперед, дякуємо Богові за те, що маємо можливість на нашій рідній землі, у нашому рідному Храмі, зібратися всі разом та піднести молитву  нашому Творцеві й подякувати Йому за дар життя. І можливо у нас сьогодні мало причин для веселості, але ми повинні мати радість. Радіти тому, що Господь продовжує дні нашого життя, радіти кожній хвилині і дякувати Богові за все те, що маємо, переживаємо й просити у Нього благословення на наше мирне, спокійне й благочестиве майбутнє”.

“Сьогодні Спаситель запитує кожного з нас: “За кого ти мене маєш? Хто я є в твоєму житті?” Всі ми покликані до служіння,  до апостольства”, – наголосив Преосвященний Владика.

Також Правлячий Архієрей розповів про види служіння, найвищим серед яких є служіння Богові.

“Сьогодні наша молитва лунала за всіх українців, щоб Господь беріг нас від тієї пошесті згубної, яка, видаючи себе за братів, прийшла, щоб знищити все живе на нашій землі. Але Господь є Добрим і Милосердним. Ми відчуваємо, що буде перемога та віримо, що кожен день наближає до неї. Нехай у цьому допомагають нам Первоверховні апостоли Петро і Павло, – зазначив Архіпастир.

Далі Керуючий Коломийською Єпархією привітав настоятеля Храму прот. Ігоря Івасютина із отриманням високої богослужбової нагороди, побажавщи йому Господнього благословення та сил для подальшого плідного служіння Церкві Христовій. Також Архієрей привітав добродійку Іванну Івасютин із Днем Народження та 35-літтям, яке вона святкувала у цей день та вручив Подяку Єпархіального Управління і букет квітів.

У свою чергу отець Ігор подякував Його Преосвященству за візит, батьківські слова повчання й нагороду та вручив Владиці Юліану просфору і букет троянд.

Далі поет Іван Григорчук презентував книжку віршів для дітей “Родом із дитинства”, передмову до якої написав Єпископ Юліан.

Після уставного Многоліття всі присутні урочистою ходою попрямували до каплиці Спасителя на території місцевої школи, де Преосвященний Владика, у співслужінні духовенства, очолив Подячний молебень.

Після відпусту Архієрей подякував будівничому та фундатору Святині, члену Єпархіальної ради Коломийської Єпархії, відомому благодійнику та підприємцю – Дмитру Дмитровичу Нагірняку та його родині за постійну допомогу та підтримку різних ініціатив та проектів у Єпархії загалом і на парафії зокрема. Архіпастир побажав їм Божих милостей, кріпості душевних і тілесних сил для праці задля користі Церкви Христової, процвітання рідного краю та перемоги України над ворогом.

На завершення, на церковному подвір’ї, Керуючий Коломийською Єпархією очолив заупокійну Літію на могилі колишнього настоятеля Храму митр. прот. Івана Макуловича (1942-2020).