Урочисте Архієрейське богослужіння з нагоди престольного свята Храму села Барвінків

23 Травня 2022

22 травня 2022 року, в неділю 5-ту після Пасхи, з нагоди престольного свята, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Перенесення мощей Святителя Миколая Чудотворця села Барвінків, Верховинського благочиння, де, у співслужінні духовенства, очолив Архієрейську Божественну Літургію, читання Акафіста Святителю Миколаю Чудотворцю, освячення надгробних хрестів над могилами колишніх настоятелів Храму та звершив Чин Малого освячення води.

Керуючого Коломийською Єпархією з короваєм, квітами та віршованими привітаннями зустріли чисельні парафіяни й гості Храму та, під мелодійний передзвін, провели до Святині.

Архіпастирю за урочистим богослужінням співслужили: настоятель Храму Святих апостолів Петра і Павла села Красноїлля митр. прот. Василь Данильчик; настоятель Храму Покрови Пресвятої Богородиці села Білоберізка та Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Хороцево митр. прот. Дмитро Петльоха; настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Криворівня митр. прот. Іван Рибарук; настоятель Храму Святителя Миколая Чудотворця села Стебні прот. Михайло Ливак;  настоятель Храму Вознесіння Господнього села Устеріки прот. Петро Данильчик; настоятель Храму Вознесіння Господнього села Чорна Річка та Храму Чуда Архістратига Михаїла села Замагора прот. Володимир Максим’юк;  настоятель Храму Вознесіння Господнього села Буковець прот. Петро Соколовський; настоятель Храму Перенесення мощей Святителя Миколая Чудотворця села Барвінків ієрей Юрій Шкіндюк; настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці присілку Синиці селища Верховина ієрей Василь Миронюк та протодиякон Антон Трачук.

Під час урочистого богослужіння  також молились: Голова Верховинської районної військової адміністрації Василь Петрович Бровчук, Голова Білоберізької територіальної громади Дмитро Іванович Іванюк та Іван Юрійович Шкіндюк.

На Малому вході Владика Юліан нагородив отця Юрія Шкіндюка правом носіння Наперсного Хреста.

Після відпусту Його Преосвященство звернувся до присутніх зі словом  повчальної проповіді, в якій зазначив: “Сьогодні, коли вся наша земля покрилася темрявою від скорботи, яку терпить наш народ, коли проливається людська кров, відбирається людське життя, коли багаторічна чи багатовікова праця людей нищиться й руйнується, ми попри все, в цьому Храмі Божому, відчуваємо радість. Ми не відчуваємо сьогодні веселощів, а відчуваємо духовну радість. І тому сьогодні, як ніколи, перед лицем смерті, усвідомлюючи, чого вартує людське життя і наскільки воно дорогоцінне та як потрібно цінувати кожен день і кожну прожиту годину, ми тут, у Храмі Божому, перед обличчям нашого Спасителя і Його Святого Угодника Миколая Чудотворця, дякуємо нашому Творцеві за життя”.

Також Правлячий Архієрей зазначив, що жінка-самарянка стала для нас прикладом того, як ми повинні залучати всіх до Бога, до Його Святої Церкви: “На її власному прикладі ми, пізнавши самі Істину та пізнавши Бога, повинні відкрити Бога найперше для наших рідних, для тих, хто з нами проживає поруч, для наших ближніх, для усіх ми повинні ставати апостолами та через власне життя й переконання, вести людей цією дорогою спасіння, подібно як через доброту, милосердя і любов приводив до Бога людей Святитель Миколай Мир-Лікійський.

Далі Архіпастир привітав настоятеля та релігійну громаду Храму із престольним святом.