Урочисте Архієрейське богослужіння з нагоди престольного свята Собору Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова міста Коломиї

21 Травня 2022

21 травня 2022 року, з нагоди престольного свята, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Соборі Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова міста Коломиї, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію.

На церковному подвір’ї Архієрея із короваєм та привітаннями зустріли парафіяни та гості, а в притворі – священик Собору прот. Анатолій Момот запросив Архіпастиря очолити святкове богослужіння.

За Божественною Літургією Його Преосвященству співслужили: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук, прот. Анатолій Момот, ієрей Василь Деркач та протодиякон Антон Трачук.

Після відпусту Правлячий Архієрей звернувся до присутніх із словами повчальної проповіді, в якій зазначив: “Сьогоднішня радість найперше має бути духовна. Духовна від того, що Бог любить нас, що Він не залишив нас, а дав нам можливість дожити до цих днів та разом у молитві прославити Його Святе Ім’я і великого угодника Божого, Покровителя цього Храму та цієї парафії –  Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова”.

Також Єпископ Юліан зазначив, що якщо сьогодні у нас є любов, значить ми  є дітьми Божими: “Якщо ця любов буде проявлятися в нас, то будуть і плоди цієї любові: добро, милосердя, віра та наша вірність Богові. Отож сьогодні, дорогі браття і сестри, разом із Іоаном Богословом маємо проповідувати цю любов. Адже там, де є любов, там  є взаємопорозуміння, злагода і там все можливо: вистояти,  перетерпіти,  досягти”.

Також Преосвященний Владика привітав священнослужителів Собору та вірних із престольним святом, побажавши постійного молитовного заступництва Святого Іоана Богослова та наслідування його в любові, смиренні й мудрості.

Далі від імені священнослужителів та парафіян Собору прот. Василь Бойчук подякував Архієрею за візит, повчальне слово, молитву та постійну духовну опіку над парафією.

На знак вдячності духовенство Храму піднесло Його Преосвященству святу просфору та букет білих троянд.

Завершилось урочисте богослужіння уставним Многоліттям та Чином Малого освячення води.