Урочисте богослужіння в Свято-Троїцькому Дуконському чоловічому монастирі

16 Червня 2022

12 та 13 червня 2022 року, коли Свята Православна Церква відзначає Зіслання Святого Духа на апостолів, в Дуконському Свято-Троїцькому чоловічому монастирі села Буркут, Верховинського благочиння, який нещодавно приєднався до Коломийської Єпархії з Московського Патріархату,  відбулись святкові богослужіння з нагоди престольного свята обителі.

У ці святкові дні, обитель, що знаходиться високо в горах, була наповнена вірянами, адже з самого ранку сюди поспішали паломники із сіл: Черемошна, Біла Річка, Гринява, Прообійнівка та Грамотне на торжественні богослужіння.

З благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана духовенством було звершено урочисту Божественну Літургію із особливими проханнями за Божий захист воїнів-захисників та мир і перемогу Української Держави на ворогом.

Після Божественної Літургії була відслужена особлива Вечірня, під час якої було  прочитано коліноприклонні молитви.

Урочисті богослужіння очолив настоятель Храму Чуда Архістратига Михаїла села Черемошна, Храму Трьох Святителів села Біла Річка митр. прот. Василь Попадюк.

Під час богослужінь йому співслужили: настоятель Храму Вознесіння Господнього села Устеріки прот. Петро Данильчик та настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Гринява, Храму Святого Рівноапстольного князя Володимира Великого села Пробійнівка прот. Ігор Фенчук;

Після відпусту отець Василь Попадюк звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, привітав вірних зі святом та передав молитовне благословення від Преосвященного Владики Юліана.

Завершилось  святкове богослужіння уставним Многоліттям та Чином Малого освячення води.