Урочистості з нагоди 160-річчя перепоховання Тараса Шевченка

02 Червня 2021

22 травня 2021 року, на Площі Відродження міста Коломиї, біля пам’ятника Тарасу Шевченку, відбулись урочистості з нагоди 160-ї річниці від Дня його перепоховання. У 1861 році останки Великого Кобзаря були привезені із Санкт-Петербурга та перепоховані на Чернечій горі у Каневі.

З благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, у святковому заході взяли участь: прот. Василь Юрчук, працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук, прот. Анатолій Момот, ієрей Юрій Кадинський та ієромонах Осія (Лещишак).

Урочистості розпочалися з покладання квітів представниками влади, після чого юні коломияни декламували вірші, а народний аматорський вокальний колектив «Серпанок» виконав пісенні твори Т. Г. Шевченка.

Далі духовенство звершило Панахиду за спокій душі поета. Після відпусту до присутніх звернувся отець Василь Юрчук, який підкреслив важливість творів та постаті Тараса Шевченка в житті українців, а також передав молитовне благословення від Керуючого Коломийською Єпархією, Преосвященного Владики Юліана.

Також у святковому заході взяли участь: Голова Коломийської ОТГ – Богдан Станіславський, керівник відділу культури Коломийської ОТГ – Уляна Мандрусяк, Голова Коломийського міськрайонного товариства «Просвіта» – Василь Глаголюк та громадськість міста.