Відкриття виставки творів відомої художниці Наталії Захарчук в місті Коломия

18 Лютого 2022

16 лютого 2022 року, в Національному Музеї Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського міста Коломиї, відбулось урочисте відкриття виставки творів Наталії Захарчук (1962-2020) – художниці, викладачки, реставраторки, яка присвятила значну частину своєї творчої праці збереженню унікального покутського ремесла – художнього ткацтва.

З благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана в урочистому заході взяв участь настоятель Храму Святого Праведного Симеона Богоприїмця й Пророчиці Анни та Храму Святого Преподобного Агапіта Печерського міста Коломиї ієрей Юрій Кадинський.

Святковий захід розпочався з музичного етюду.

Далі благословити захід запросили духовенство. У своєму слові отець Юрій зазначив, що через  картини художниці присутні  мають можливість відчувати її поруч, адже вона залишила частинку себе в своїх роботах. Також священик передав присутнім вітання і молитовне благословення від Преосвященного Владики Юліана.

Опісля слово мали: Генеральний Директор Національного Музею Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського міста Коломиї Ярослава Ткачук;  Директор Музею історії міста Коломиї Уляна Мандрусяк, чоловік спочилої художниці Роман Захарчук та колеги-художники, які ділились своїми спогадами про талановиту художницю.

На завершення присутні мали змогу оглянути творчі роботи мисткині: гобелени, ліжники, батики,  живописні портрети, пейзажі та натюрморти.