Вітання Владиці Юліану з нагоди 10-ї річниці Архієрейської хіротонії від духовенства та вірних Коломийської Єпархії

19 Лютого 2022

Преосвященний Владико Юліане!

З великою пошаною та синівською любов’ю вітаємо Вас сьогодні з десятою річницею Архієрейської хіротонії.

Десять років тому, 19 лютого 2012 року, Ви сподобились отримати Архієрейську хіротонію з рук високодостойних архіпастирів нашої Церкви.

Ця надзвичайно важлива подія, яка відбулась у Володимирському Патріаршому Соборі міста Києва, визначила Ваше подальше життя – Ви ступили на шлях самовідданого Архієрейського служіння в Церкві Христовій.

Дев’ять з цих десяти літ Ви, Преосвященний Владико, служите на теренах Прикарпаття, перебуваючи на чолі Коломийської Єпархії як Керуючий Єпархією, Єпископ Коломийський і Косівський.

Уже невдовзі після призначення на кафедру Ви реорганізували структуру Єпархії, створивши низку відділів та призначивши керівниками молодих ініціативних священників. Відтоді активне духовенство стало Вашою надійною підтримкою і допомогою в реалізації різноманітних церковних та громадських заходів, більшість із яких стали традиційними і без них уже неможливо уявити духовно-суспільне життя нашого краю.

Неможливо перелічити все, однак варто назвати хоча б деякі заходи, такі як фестивалі «Піснеспіви душі» і «Гвіздецьким краєм коляда лунає», футбольний турнір між командами катехитичних шкіл, християнські вікторини «Об’єднані Богом», різноманітні конференції та семінари, поїздки до монастирів та інших святинь. Такі заходи привертають до Церкви молодих людей, згуртовують паству, популяризують і духовність, і здоровий спосіб життя. Так само уміло Ви залучаєте до єпархіального життя побожних і активних світських людей, меценатів та жертводавців, які допомагають нашим храмам бути достойним Домом Божим.

Водночас Ви віддаєте шану релігійним діячам минулого. Зокрема, саме з Вашої ініціативи та підтримки було споруджено пам’ятник нашому краянину, одному із засновників Православної Церкви в Україні – Патріархові Володимиру (Романюку).

Поряд зі служінням у Кафедральному Соборі Преображення Господнього, який, завдяки Вашим наполегливим зусиллям, набув довершеного вигляду, Ви активно відвідуєте парафії в усіх благочиннях, у тому числі віддалені, проповідуючи слово Боже для всіх спраглих.

Ваш неперевершений дар проповідництва належно оцінюють і парафіяни, і ми, священнослужителі, для яких Ви є гідним провідником і взірцем пастирського служіння.

Як високоосвічена людина, сучасний архієрей нашої Церкви, для проповідування слова Божого Ви застосовуєте не лише традиційні методи, власне проповіді, а й засоби масової інформації та комунікації: засновані з Вашої ініціативи Єпархіальну газету, вебсайти, соціальні мережі.

Ефективна співпраця з місцевим телебаченням, видання церковно-релігійної літератури – також у Вашому активі. Все це високо цінується духовенством, паствою, церковною і світською владою, про що свідчать Ваші нагороди – грамоти, медалі, ордени, а також вдячність багатьох людей, які з Вашим приходом на кафедру стали ревними парафіянами й активістами церковного життя.

Ви учасник важливих церковних подій, зокрема, історичного Об’єднавчого Собору Українського Православ’я 2018 року, який приніс нашій Церкві довгождану єдність та визнання. Ви завжди мали і маєте патріотичну громадянську позицію, допомагаєте українському війську і молитвою, і матеріальною підтримкою.

З нагоди 10-літнього Ювілею архієрейської хіротонії бажаємо Вам міцного здоров’я і Господнього Благословення в подвижницькій Архіпастирській праці задля спасіння людських душ. Бажаємо плідно сіяти і бачити плоди своєї праці. Нехай ця праця буде для Вас радісною, а для нас – взірцевою. Нехай Ваші молитви, разом із молитвою всієї повноти Церкви, принесуть мир і успішне майбутнє нашій рідній Україні, добробут, процвітання і спасіння всім українцям!

Εις πολλά έτη Δέσποτα!