Владика Юліан очолив Молебень до Пресвятої Богородиці у Городенківському благочинні

01 Червня 2022

31 травня 2022 року, у вівторок 6-го тижня після Пасхи, біля скульптурного зображення Матері Божої, на узбіччі дороги Городенка – Семаківці, Городенківської ОТГ, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у співслужінні духовенства, очолив Молебень до Пресвятої Богородиці, за яким були піднесені особливі молитви за мир в Україні та перемогу над ворогом.

Біля місцевої Святині Правлячого Архієрея з короваєм та квітами зустріли діти, молодь та мешканці довколишніх сіл.

Далі з вітальним словом до Архіпастиря звернувся благочинний Городенківського благочиння митр. прот. Богдан Мороз та запросив очолити урочисте богослужіння.

Під час Молебню Керуючому Коломийською Єпархією співслужили: благочинний Городенківського благочиння митр. прот. Богдан Мороз; благочинний Коломийського благочиння митр. прот. Михайло Сметанюк; благочинний Тисменицького благочиння митр. прот. Василь Качур (Івано-Франківсько-Галицька Єпархія); митр. прот. Іван Бурак; митр. прот Богдан Войтишин; митр. прот. Микола Кравчук; митр. прот. Мирослав Ніньовський; військовий капелан Коломийської Єпархії митр. прот. Михайло Возняк; митр. прот. Іван Терновський;  прот. Андрій Дмитрук; прот. Олексій Мороз; прот. Василь Калин; прот. Іван Мороз; заступник керівника Єпархіального відділу  у справах сім’ї, молоді та катехизації прот. Ігор Івасютин; заступник керівника Єпархіального відділу по взаємодії з освітніми та навчально-виховними закладами прот. Любомир Петришин; ієрей Михайло Терновський; ієрей Василь Старжинський; ієрей Дмитро Лісецький та протодиякон Антон Трачук.

Разом із численними вірянами свої молитви до Матері Божої підносили: Городенківський міський Голова Богдан Кобилянськиий; депутат Івано-Франківської обласної ради Іван Приймак; депутат Городенківської міської ради Василь Боднарчук; керівники структурних підрозділів територіальної громади та громадськість Городенкіщини.

Під час богослужіння співав чоловічий Хор Храму Перенесення мощей Святителя Миколая Чудотворця села Чорнолізці (Івано-Франківсько-Галицька Єпархія) під керівництвом Петра Токарика.

Після відпусту Єпископ Юліан виголосив повчальну проповідь, в якій зазначив: ”Сьогодні ми зібрались тут, біля ніг нашої Небесної Матері, біля цього скульптурного зображення Пресвятої Богородиці, щоб, молитовно з’єднавшись у одну родину, подивитись в очі нашій Матері, яка разом з усіма українцями переживає великі страждання та біль, тому що відбувається страшне лихоліття: слуги сатани несуть смерть, спустошення, нищать все святе, нищать життя. В ці моменти ми по-особливому цінуємо дар життя, дякуємо за кожен прожитий день та мить. Якщо раніше ми не помічали красу Божого світу, то тепер, коли перебуваємо перед лицем смерті, бо немає безпечного місця в нашій країні, починаємо цінувати все, та за все дякувати Богові”.

Архіпастир наголосив, що сьогодні Пресвята Богородиця дає нам надію, що разом із Господом ми все подолаємо, буде мир і буде перемога України над ворогом.

Його Преосвященство закликав молитись за наших Героїв – воїнів-захисників, щоб вони живими, здоровими та з перемогою повернулись до своїх домівок.

Також Преосвященний Владика подякував духовенству та вірним за спільну молитву до Пресвятої Богородиці, особливо за постійну підтримку українського війська.

У свою чергу митр. прот. Богдан Мороз подякував Архіпастирю за піднесену молитву, зворушливі слова підтримки та повчання.

На завершення духовного свята Єпископ Юліан окропив усіх присутніх освяченою водою та подав своє архіпастирське благословення.