Владика Юліан взяв участь в урочистостому богослужінні з нагоди третьої річниці інтронізації Блаженнійшого Митрополита Епіфанія

03 Лютого 2022

3 лютого 2022 року, у Соборі Святої Софії Київської, Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, взяв участь в урочистому богослужінні з нагоди третьої річниці інтронізації Предстоятеля Православної Церкви, яке звершив Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Предстоятелю помісної Української Православної Церкви співслужили архієреї й духовенство зі всієї України, а також Екзарх Вселенського Патріарха в Україні, Єископ Команський Михаїл, Архієпископ Памфільський Даниїл (Українська Православна Церква США) та Місцеблюститель Митрополичого Престолу, Єпископ Едмонтону і Західної Єпархії Української Православної Церкви Канади Іларіон.

На початку богослужіння Митрополит Вінницький і Барський Симеон зачитав акти про канонізацію Митрополита Київського, Галицького і всієї Руси Йосифа (Нелюбовича-Тукальського) та Святої Праведної Єлизавети Гулевич.

Згодом за богослужінням лунала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії).

Після урочистого молебню Митрополит Вінницький і Барський Симеон від імені Священного Синоду та повноти Православної Церкви України висловив вітання на адресу Предстоятеля та подав йому просфору і букет квітів.

У відповідь Митрополит Епіфаній подякував за привітання та звернувся до присутніх зі словом, у якому також зазначив: “…Зібравшись у цьому священному місці, в Соборі Софії – Іпостасної Премудрості Божої, де справді з особливим трепетом усвідомлюється природа Церкви, яка перевершує матерію, перевершує сьогодення, ми з особливими почуттями підносимо молитви до Бога, до Пречистої Діви Марії, до сонму святих угодників та праведників. Загальновідомо, що ці дні й тижні для України є часом тривоги через погрози війною з боку супротивників, але коли ми молимося тут, то особливо відчуваємо, що перед викликом нашестя чужинців, який переживаємо вже вісім років, ми не полишені беззахисними, що ми – не самі.

Разом з нами і за нас молиться Пречиста Діва Марія, підносячи руки Свої та стоячи, як Нерушима Стіна. Над нами – воїнство ангельське на чолі з Архистратигом Михаїлом, покровителем і заступником нашої Золотоверхої столиці…”

Преосвященний Владика Юліан також привітав Предстоятеля Православної Церкви України, Блаженнійшого Митрополита Епіфанія із 3-ю річницею інтронізації та Днем Народження.

За матеріалами сайту: https://www.pomisna.info/