Єпископ Юліан очолив молитовне зібрання “Пресвята Богородиця єднає в молитві”

27 Травня 2021

16 травня 2021 року, в неділю жінок-мироносиць, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, на кордоні сіл Торговиця та Вербівці, Городенківської ОТГ, взяв участь у молитовному зібранні “Пресвята Богородиця єднає в молитві”, де біля скульптурного зображення Матері Божої, у співслужінні духовенства, традиційно очолив Молебень до Пресвятої Богородиці.

Біля місцевої Святині Керуючого Коломийською Єпархією з короваєм та квітами зустріли: благочинний Городенківського благочиння митр. прот. Богдан Мороз з духовенством благочиння, діти, молодь та мешканці довколишніх сіл.

За богослужінням Архіпастирю співслужили: благочинний Городенківського благочиння митр. прот. Богдан Мороз, митр. прот. Михайло Гуменяк, митр. прот. Микола Кравчук, митр. прот. Іван Теремко, митр. прот. Мирослав Ніньовський, митр. прот. Михайло Возняк, митр. прот. Іван Осадчук, митр. прот. Іван Терновський, прот. Василь Барчинський, прот. Олексій Мороз, прот. Іван Михайленко, прот. Іван Мороз, прот. Ігор Івасютин, прот. Василь Калин, прот. Володимир Молявчик, прот. Любомир Петришин, ієрей Василь Старжинський, ієрей Михайло Терновський, ієрей Василь Марковський, ієрей Тарас Гуменяк та протодиякон Антон Трачук.

Разом із численними вірянами, свої молитви до Матері Божої підносили: Голова Городенківської територіальної громади Богдан Кобилянськиий; перший заступник голови Городенківської територіальної громади Іван Мороз; доктор історичних наук, професор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Василь Васильович Марчук з родиною; відомий благодійник та приватний підприємець Дмитро Дмитрович Нагірняк; Директор Палацу культури міста Городенки Роман Осадчук.

Після відпусту Єпископ Юліан виголосив повчальну проповідь, в якій розповів про подвиг віри жінок-мироносиць, день пам’яті яких відзначається в третю неділю після Пасхи.

“З сумом і тривогою, але водночас і з любов’ю в серці та сподіваннями, вони йшли до гробу свого Учителя, а натомість були втішені та стали першими свідками й першими благовісницями Воскресіння Христового”, – зазначив Преосвященний Владика.

Правлячий Архієрей наголосив, що традиційна Молитва біля скульптурного зображення Матері Божої сприяє духовному єднанню людей Городенківщини та околиць: “Єднання – це те, чого найбільше сьогодні бракує нашій нації. А єднання довкола Бога і віри – це єднання, де проявляється справжня християнська любов, яка дозволяє нам іменуватися дітьми Божими”.

Також Його Преосвященство подякував духовенству та вірним за спільну молитву, а також Василю Васильовичу Марчуку за підтримання благочестивої традиції – урочистого богослужіння в цей день.

У свою чергу професор Василь Марчук висловив слова подяки на адресу Преосвященного Владики Юліана та подарував Його Преосвященству ікону Пресвятої Богородиці.

Також слово мали: Голова Городенківської територіальної громади Богдан Кобилянський та письменник Іван Григорчук, який подарував Владиці свої авторські книги.

На завершення духовного свята Єпископ Юліан окропив усіх присутніх освяченою водою та подав своє Архіпастирське благословення.

Опісля всі присутні хресною ходою вирушили до пам’ятного знаку воїнам ОУН-УПА, де Керуючий Коломийською Єпархією, у співслужінні духовенства, звершив Панахиду за загиблими Героями України, які віддали своє життя за волю і незалежність нашої Держави.