Єпископ Юліан очолив торжественне богослужіння з нагоди Дня вшанування пам’яті Святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона

09 Серпня 2021

9 серпня 2021 року, в День вшанування пам’яті Святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан у співслужінні численного духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію та Молебень біля ікони з частичкою чудотворних мощей Великомученика Пантелеймона.

Архіпастирю за урочистим богослужінням співслужили: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, благочинний Городенківського благочиння митр. прот. Богдан Мороз; економ Коломийської Єпархії митр. прот. Роман Лазарук;  митр. прот. Яків Стефанюк;  митр. прот. Іван Кузьмин;  митр. прот. Микола Кравчук;  митр. прот. Володимир Озарчук; митр. прот. Мирослав Ніньовський; митр. прот. Іван Теремко; митр. прот. Михайло Возняк, митр. прот. Тарас Мойсюк; прот. Василь Лазарович, прот. Юрій Гушул,  прот. Іван Михайленко, прот. Василь Дійчук, керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак,  прот. Василь Юрчук, прот. Ігор Івасютин, прот. Микола Грицанюк,  прот. Василь Кушерський, прот. Володимир Максим’юк, прот. Анатолій Момот, ієрей Юрій Кадинський, ієрей Василь Старжинський, ієрей Василь Деркач, ієрей Дмитро Лісецький, завідувач канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин, протодиякон Антон Трачук та протодиякон Михайло Голіней.

Традиційно кожного року в день, коли Церква Христова вшановує пам’ять Святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона, до Кафедрального Собору Преображення Господнього приходить багато людей, щоб взяти участь у Святковій Архієрейській Літургії, приступити до Таїнств Сповіді та Причастя, а особливо прославити мученицький подвиг Великого Цілителя, піднести свої молитви за власне зцілення, або зцілення рідних чи близьких.

Після відпусту Преосвященний Владика звернувся до присутніх зі словами зворушливої проповіді, в якій зазначив, що сьогоднішнє свято є торжеством нашої віри, адже сьогодні багато священнослужителів та вірних з найвіддаленіших куточків нашої Єпархії спішили на урочисте богослужіння, щоб вшанувати пам’ять Святого Великомученика та засвідчити свою любов й відданість Господу та Його Святій Церкві.

Також Архіпастир розповів про  християнське розуміння мучеництва,  пояснивши, що саме слово “мученик” походить від грецького слова “μάρτῠρος”, що означає свідок.

“Як і перші християнські мученики, Святий Великомученик і Цілитель Пантелеймон був тим, хто протягом всього земного життя свідчив людям про Бога, Його любов та милосердя, зціляючи всяку недугу й  неміч. І сьогодні кожен із нас, хто носить ім’я Христове, повинен іти у світ і свідчити про Божествену Благодать, яку Господь милостиво являє усім потребуючим через чудотворну ікону Свого великого угодника – Великомученика Пантелеймона, на зцілення й спасіння душі та тіла”, – наголосив Архіпастир.

Опісля благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк від імені духовенства та вірних Коломийської Єпархії подякував Преосвященному Владиці Юліану за те, що з його ініціативи та стараннями, ікона із частичкою мощей Великомученика Пантелеймона перебувають у головній Святині Коломийської Єпархії – Кафедральному Соборі Преображення Господнього та подарував святу просфору.

Далі Правлячий Архієрей, у співслужінні духовенства, очолив Молебень до Святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона біля ікони з частичкою його чудотворних мощей.

На урочистому богослужінні також молився член Єпархіальної ради Коломийської Єпархії, професор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Василь Васильович Марчук з родиною.

В цей день після богослужіння, ще довгий час у Кафедральному Соборі залишалося багато людей, які в своїх молитвах зверталися до Святого та прикладалися до його святих мощей.