Єпископ Юліан взяв участь у мітингу-реквієму до Дня пам’яті загиблих захисників України

30 Серпня 2021

29 серпня 2021 року, біля пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та Героям Небесної Гвардії міста Коломиї,  відбувся мітинг-реквієм, присвячений Дню пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

В поминальному заході взяв участь Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Розпочалося дійство спільним виконанням Державного Гімну України та покладанням квітів представниками влади до пам’ятного знака.

Далі Преосвященний Владика Юліан очолив Панахиду за спокій душ спочилих захисників України.

За поминальним богослужінням йому співслужили: прот. Мирослав Пушкарук, прот. Анатолій Момот, ієрей Юрій Кадинський, протодиякон Антон Трачук та духовенство УГКЦ.

Після відпусту Керуючий Коломийською Єпархією звернувся до присутніх зі словом, у якому зазначив: “Дуже часто ми збираємось біля цього пам’ятного знаку, щоб своєю молитвою, добрим словом та присутністю вшанувати пам’ять славних героїв: синів і дочок нашої України”.

Владика Юліан зазначив, що на цьому особливому місці просто варто було б помовчати, але ми збираємось, щоб словом вшанувати наших героїв, щоб пам’ять про них жила в поколіннях та щоб їхній приклад виховував нову генерацію добрих і люблячих українців.

Також Його Преосвященство із сумом зазначив, що число Небесної Гвардії збільшується, адже досі триває війна: “Вони поклали свою душу. Вони віддали найцінніше що в них було – своє життя, заради того, щоб ми сьогодні могли вільно жити, пересуватися, спілкуватися, святкувати релігійні та державні свята, але водночас нам не потрібно забувати, якою дорогою ціною нам це вдається сьогодні. Нехай пам’ять про них завжди живе в наших серцях. Вони герої і вони безсмертні в пам’яті нашого українського народу”.

Далі слово мав Коломийський міський Голова Богдан Станіславський.

Завершилось віче з нагоди Дня пам’яті захисників України спільним виконанням Державного Гімну України.