Храм Різдва Пресвятої Богородиці села Воронів

Історія Храму

Історія Храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Воронів бере свій початок 1932 року, коли розпочалось її будівництво.

У 1939 році відбулось освячення Святині. До цього часу, під час Польської влади у с. Воронів стояв костел, який пізніше радянською владою був закритий і зруйнований.

Не довго Храм у с. Воронів, який ще не так давно відкрив свої двері для віруючих, залишався діючим. З приходом атеїстичної безбожницької влади церкву у с. Воронів було закрито та рекомендовано районною владою приміщення Святині використати під склад мінеральних добрив. Але за наполяганням голови колгоспу «Придністров’я” Михайла Гранішака, жителя с. Воронів, у церкві 14 серпня 1973 року було відкрито історико- краєзнавчий музей колгоспу сіл Незвисько і Воронів. Це дало змогу зберегти приміщення Храму.

У період горбачовської перебудови в селі відновився процес відбудови зруйнованих капличок і хрестів, а а згодом і самої церкви.

У 1989 році розпочалася реставрація Святині, яка завершилася у 1991році, коли після 20 років бездуховності та войовничого атеїзму, вчителі та учні Незвиської школи та с. Воронів зі своїми батьками прийшли до Храму в національному одязі на його урочисте відкриття.

В 1991 році розпочато будівництво дзвіниці.

У 2000-му році парафію відвідв Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Іоан (Бойчук) з нагоди 2000-ліття Різдва Христового та освятив місце під новий цвинтар.

2001 р. – Храм відвідав Владика Іоан (Бойчук) з нагоди перебування у церкві ікони Пресвятої Богородиці “Зглянься на покору”.

У 2003 році освячення нового престолу, жертовника та ікон на іконостасі, яке здійснив Єпископ Іоан (Бойчук).

2005 р. – з Архієрейською візитацією парафію відвідав Преосвященний Єпископ Іоан (Бойчук) та здійснив освячення нової каплиці на честь Пресвятої Богородиці.

В 2010 році – посвячення місця під будівництво нового Храму.

8 вересня 2013 року парафію відвідав Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан та відслужив Молебень до Святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона перед його іконою з частичкою мощей, які тоді перебували у Храмі.

На даний час у селі Воронів зведена нова церква у сучасному стилі: накрита, оздоблена зовні. вкладено металопластикові вікна. Сподіваємося на Божу допомогу та сільських людей, меценатів, а також усіх небайдужих людей, які допоможуть, щоб у скорому часі тут підносилися молитви до Господа.

22 вересня 2019 року, в неділю 14-ту після П’ятидесятниці, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Різдва Пресвятої Богородиці села Воронів, Городенківського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Чин освячення нового Храму та Архієрейську Божественну Літургію та, з благословення Блаженнішого Митрополита Епіфанія, нагородив настоятеля Храму митр. прот. Михайла Возняка та релігійну громаду Храму Благословенними Митрополичими Грамотами, а Подякою Єпархіального управління – церковний Хор Храму.

Настоятель Храму

Митр. прот. Михайло Возняк народився 22 листопада 1972 року в с. Яківка, Тлумацького району Івано-Франківської області.

1980 – 1988 рр. – навчання у Яківській восьмирічній школі.

З 1988 по 1991 р. – навчався у Технічному ліцеї м. Коломия, де отримав професію столяр-паркетник, мебельник.

У 1991році розпочав трудову діяльність в Коломийському лісокомбінаті.

21 листопада 1991 року – призваний до лав Збройних Сил, де служив на посаді заступника начальника розрахунку ракетних військ. 10 грудня 1993 року звільнений в запас.

У серпні 1994 року розпочав навчання в Івано- Франківській Духовній семінарії, яку закінчив у 1997р. Під час навчання у семінарії виконував обов’язки регента десятки, а також дяка-псаломника семінарського Храму, Кафедрального Собору та каплиці Всіх Святих землі Української.

8 вересня 1996 року – одружився із Наталією Гуменюк.

В 1997 році у Храмі Преображення Господнього м. Коломия Архиєпископа Миколаївським і Богоявленським Володимиром рукоположений в сан диякона. Цього ж року, до дня Святої Пасхи, нагороджений подвійним орарем.

У 1998 р. – Єпископом Івано-Франківським і Галицьким Іоасафом нагороджений правом носіння Камилавки.

19 вересня 1998 року – у Храмі Спомин чуда Аристратига Михаїла в м. Хони м. Снятин рукоположений Єпископом Івано-Франківським і Галицьким Іоасафом рукоположений в сан священника.

20 жовтня 1998 року – призначений настоятелем Храму Святителя Миколая с. Красне Рожнятівського району, а 19 травня 1999 року – настоятелем Храму в с. Ловаги.

9 грудня 1999 р. – призначений настоятелем храмів Вознесіння Господнього с. Незвисько та Різдва Пресвятої Богородиці с. Воронів Городенківського благочиння Коломийської Єпархії.

16 вересня 2005 року – нагороджений Хрестом з оздобами.

29 квітня 2013 р. – до дня Святої Пасхи Христової з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, нагороджений правом носіння Палиці.

26 листопада 2017 року, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, Преосвященний Владика Юліан нагородив прот. Михаїла Возняка правом носіння Митри.

17 травня 2018 року, з благословення Святійшого Патріарха Філарета Преосвященний Владика Юліан нагородив митр. прот. Михайла Возняка Медаллю «За жертовність і любов до України».

22 вересня 2019 року- з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном нагороджений Благословенною Митрополичою Першосвятительською Грамотою.