Храм Святого Великомученика Димитрія Солунського села Раковець

Історія Храму

В селі Раковець, в мальовничій долині неподалік річки Дністер, стоїть мурована церква Святого Великомученика Димитрія Солунського.

В 1857 році розпочалось будівництво цього Храму, а 1858 року – відбулось його освячення.

Також тоді зведено трьох’ярусну дзвіницю, а подвір’я церкви було обнесено невисоким муром з каменю.

За історичними свідченнями в той час нараховувалось 1006 прихожан.

1871-м роком датується перша згадка про Архіпастирський візит в церкву села Раковець.

В 1873 році відбулось будівництво мурованого священичого дому, який зберігся до наших днів.

Під час радянської влади церква була діючою.

У 2009 році подвір’я Храму було облаштоване бруківкою.

Весною 2014 року з благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана розпочалось оновлення Храму, а 23 листопада Архипастир з Архієрейською візитацією відвідав парафію Святого Великомученика Димитрія Солунського та освятив оновлений Храм.

10 листопада 2022 року, з нагоди престольного свята та 160-ліття Святині, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Святої Великомучениці Параскеви-П’ятниці села Семенівка, Городенківського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію, читання Акафіста та Чин Малого освячення води.

Настоятель Храму

Прот. Олексій Мороз народився 3 квітня1983 року в с. Калинівка

 Рогатинського району Івано-Франківської області в сім’ї священика.

В 1989 році почав навчатись у Калинівській середній школі І-ІІІ ступенів.

У 1990 році – переведений на навчання до школи с. Семенівка Городенківського району Івано-Франківської області.

В 1994 році перейшов до Раковецької середньої школи, а в 7-му класі перевівся до школи №1 І-ІІІ ступенів м. Городенки, Івано-Франківської обл.

У 1996-1997 рр. – навчався духовному училищі с. Гвіздець Коломийського району Івано-Франківської обл.

1997-2001 рр. – навчання у Волинській духовній семінарії.

1-го вересня 2002 року одружився з Петрович Надією Теодорівною.

15 вересня 2002 року Єпископом Коломийським і Косівським Іоаном (Бойчуком) рукоположений у сан диякона, а 10 листопада того ж року – в сан священика.

28 лютого 2005 р. – призначений настоятелем Храму Святого Великомученика Димитрія Солунського с. Раковець та Святої Мучениці Параскеви П’ятниці с. Семенівка Городенківського благочиння.

10 листопада 2007 року нагороджений Наперсним золотим Хрестом.

29 квітня 2013р. – з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном возведений в сан Протоієрея.

10 квітня 2017 року – до Дня Святої Пасхи Христової, з благословення Святійшого Патріарха Філарета, Преосвященним Владикою Юліаном, нагороджений правом носіння Палиці.

26 квітня 2021 року, – з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Преосвященни Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном, нагороджений правом носіння Хреста з оздобами.

10 листопада 2022 року – з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном нагороджений правом носіння Митри.