Храм Святого Великомученика Димитрія Солунського селища Печеніжин
Історія Храму
По всій Україні, на Івано-Франківщині та, зокрема, на Коломийщині, є дуже багато прекрасних святинь, починаючи від древньої Київської Софії і закінчуючи сучасними храмами уже ХХІ-го століття.
В цьому архітектурному, духовному і образотворчому розмаїтті не останнє місце по древності посідає Храм Святого Великомученика Димитрія Солунського селища Печеніжин.
Про історію церкви відомо із переказів печеніжинців та за свідченням академіка-історика Володимира Грабовецького, який теж родом із Печеніжина.
У 1629 році до старовинної маленької каплиці, яка стояла в долішній частині селища Печеніжин, була добудована дерев’яна частина церкви. І цю церкву, яка складає більшу частину сучасного Храму, в розібраному вигляді привезли з-під Києва і тут зібрали місцеві чумаки, які возили на продаж сіль з Карпат. Вони також покрили її гонтою, а пізніше по гонті настелили бляху.
Під час Другої світової війни лінія фронту проходила через Печеніжин і в той час згорів Храм Архістратига Божого Михаїла, який стояв у горішньому кутку селища. А Свято-Димитрівську церкву, особливо її покрівлю, понівечили кулі, міни та осколки.
Що до внутрішнього інтер’єру, старовинним є іконостас, а в ньому, за свідченням академіка Володимира Грабовецьокого, ікона Воскресіння Христового 17 століття.
На протязі останніх 32-х років стіни та орнаментика Храму обновлялися уже три рази. Ікони на іконостасі є незаймані з давніх часів, а в вівтарному куполі містяться відреставровані чотири херувими, які до цього часу були заховані під шаром фарб.
«Відшукав» серафимів митець пензля, один із синів митр. прот. Михаїла Коржинського – священик Любомир Коржинський, який очолював бригаду художників-малярів.
У 1991 році збудовано Храм-каплицю на честь святих апостолів Петра і Павла. Також на церковному подвір’ї зведено зимову церкву в честь Святого Апостола Андрія Первозванного та капличку Святого Архистратига Михаїла.
З 2008 по 2009 рр. – Святиня була капітально відреставрована та замінено на ній всі надкупольні хрести. Також була реконструйована дзвіниця та придбано три нових дзвони.
З першого погляду неможливо повірити в те, що Свято-Димитрівській Церкві – майже 400 років.
Зі слів старших парафіян на сьогоднішній час відомо про священиків, псаломщиків та паламарів, які служили в Храмі в різний період.
Священики:
о. Ісидор Лоточинський,
о. Петро Вергун,
o. Ванжура,
o. Дзьобак,
o. Бабій,
o. Новицький,
о. Іван Ярмусь,
о. Михаїл Слободян,
о. Мирослав Чернявський,
о. Михаїл Сенеджук – до 1982 року,
о. Михаїл Коржинський (1982 – 2019)
Псаломщики:
Кузьменко Юрій,
Ровенчук Дмитро,
Греблюк Дмитро,
Семенюк Микола,
брати Олексій і Василь Дувіраки,
Луцак Михайло,
Павлюк Микола,
Чупрей Василь до 1994 року
на даний час уже понад 20 років Шовковий Микола.
Паламарі:
Дмитерко,
Якуб’як Тарасій,
Бабій Михайло,
Грабовецький Дмитро,
Луцак Іван,
Стефурак Василь,
Шовковий Василь,
І зараз понад 15 років, Мацьків Дмитро Васильович.
Священик Храму
Протоієрей Микола Глушак, народився 18 грудня 1979 року
у с. Яблунька Богородчанського району Iвано-Франкiвської областi в сiм’ї робiтника.
У 1986 роцi пiшов до 1-го класу, а в 1998 роцi закiнчив Яблiнську середню школу I-III ступенів. Пiсля закiнчення середньої школи‚ нiс послух у Хресто-Воздвиженському Манявському монастирi.
У 1998 року вступив до Iвано-Франкiвської Духовної Семiнарiї Київського Патрiархату, яку закiнчив у 2003 роцi. Пiсля закiнчення семiнарiї був псаломником у Храмi Всiх Святих Землi Української у мiстi Iвано-Франкiвськ.
У 2005 році рукоположений в сан диякона, а 30 жовтня, в день пам’ятi Святих Отцiв 7-го Вселенського Собору, в Кафедральному Соборi Рiздва Христового м. Тернопiль рукоположений в сан священика Митрополитом Мефодiєм (Кудряковим) та направлений настоятелем Храму Андрiя Первозванного у мiсто Слов’янськ Донецької області.
У 2010 році був зачислений у клiр Коломийської Єпархiї та призначений священиком у Свято-Димитрiвський Храм селища Печенiжин.
Одружений, виховує двох синiв.
22 квiтня 2012 року в день Свiтлого Христового Воскресiння нагороджений Наперсним Хрестом.
8 листопада 2013 року в день пам’яті Святого Великомученика Димитрiя Солунського, у Свято-Димитрiвськiй церквi селища Печенiжин возведений у сан Протоiєрея.