Храм Успіння Пресвятої Богородиці села Молодятин

Історія Храму

Село Молодятин важко уявити без прекрасної, давньої і величної духовної Святині – православного Храму Успіння Пресвятої Богородиці, який зведений у центрі села.

Церква має п’ять куполів та зведена у 1895 році на добровільні пожертви мешканців села. Церква вміщує близько 500 чоловік.
У 1896 році Храм було освячено.

Внутрішній розпис завершено в 1913 році.

За переказами це вже третя церква від заснування села.

Дзвіницю збудовано з розібраної попередньої Святині, яка знаходилася в іншому місці. Там в даний час на місці вівтаря споруджений пам’ятний знак у вигляді Хреста.

1825 року було побудовано резиденцію, яка збереглася до наших днів. У цьому будинку в 1929-1932 роках проживала видатна українська письменниця Ольга Кобилянська. Тут вона працювала над написанням повісті «Апостол Черні», протопипом героя якої був тодішній парох села.

В період Першої світової війни в Храмі села був Австро-Угорський медичний госпіталь. У Другу Світову війну через село проходила лінія фронту, тому покрівля і стіни Храму були пошкоджені кулями й осколками.

У 70 – х роках XX cт. церкву було помальовано і відреставровано.

На початку 2000 року покрівлю Храму було замінену на оцинковану бляху, придбану на кошти мешканців села.

На церковному подвір’ї споруджено пам’ятний Хрест на честь 2000-тя християнства. Також є два пам’ятні хрести, хрестильниця, де в зимовий час звершується Таїнство Хрещення.

В Храмі також знаходяться дві іконі написані відомою за межами України художницею Іриною Шухевич.

Священики, які служили в Храмі:
о. Верчун;
о. Веселовський;
о. Балицький;
о. Шухевич;
о. Сірецький;
о. Фесюк;
о. Василь Вепрук;
о. Олексій Чорнюк;
З 2019 року – прот. Юрій Гушул.

Паламарі:
Кваснюк Михайло,
Кваснюк Федір;
Сметанюк Іван;
Копильців Микола;
Горецький Йосип;
Сметанюк Іван.

Псаломщики:

Бойчук Михайло;
Лазарук Іван;
Лазарук Олена;
Мацьків Богдан;
Григорів Микола.

Настоятель Храму


Протоієрей Юрій Гушул народився 22 квітня 1979 року в селі Великий Ключів,

 Коломийського району Івано-Франківської області в сім’ї робітників.

З 1986 по 1996 роки – навчався у Великоключівській СШ I-III ступенів, де одержав атестат про середню освіту.

В 1988 році вступив до дитячої Коломийської музичної школи №2 та в 1994 році закінчив повний курс названої школи по класу скрипки.

У 1996 році вступив до Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича (ЧНУ) і в 2002 році успішно закінчив, отримавши диплом спеціаліста.

20. 06. 2002 р. – рішенням Державної екзаменаційної комісії присвоєно кваліфікацію релігієзнавця, викладача релігієзнавчих дисциплін.

14 жовтня 2001 року одружився з Білейчук Світланою Василівною.

19 грудня 2001 року – в Храмі Святого Миколая Мирлікійського села Остапківці Коломийського благочиння Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Іоаном (Бойчуком) хіротонізований в сан диякона, а 27 жовтня 2002 року, в Храмі Святої Параскеви Сербської с. Великий Ключів – в сан священика.

З 2001 року по 3. 10. 2004 року ніс священичий послух на парафіях Коломийського і Надвірнянського благочинь.

21 листопада 2003 року – нагороджений правом носіння Набедреника.

3 жовтня 2004 року – призначений настоятелем Храму Святого Великомученика Димитрія Солунського с. Кропивище Коломийського благочиння.

8 листопада 2005 року – нагороджений Наперсним Хрестом.

29 квітня 2013 р. – до Дня Святої Пасхи Христової Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном (Гаталою) возведений у сан Протоієрея.

2 жовтня 2014 року – з благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана включений до cкладу редакційної колегії газети “Коломийський вісник”.

8 листопада 2015 року – з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном нагороджений Благословенною Патріаршою Грамотою.

10 квітня 2017 року – до Дня Святої Пасхи Христової, з благословення Святійшого Патріарха Філарета, Преосвященним Єпископом Юліаном нагороджений Палицею.

2 травня 2017 року призначений настоятелем Храму Покрови Пресвятої Богородиці села Цуцулин, Косівського благочиння.