Торжественне Архієрейське богослужіння у Храмі Ікони Пресвятої Богородиці “Всецариця” cела Ценява

01 Вересня 2022

31 серпня 2022 року, в середу 12-го тижня після П’ятидесятниці, з нагоди престольного свята, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Ікони Пресвятої Богородиці “Всецариця” села Ценява, де,  у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію та Чин Малого освячення води.

На церковному подвір’ї Правлячого Архієрея з короваєм, квітами та привітаннями зустріли парафіяни й гості Храму та, під мелодійний передзвін, провели до Святині.

У притворі Храму Архіпастиря зустрів прот. Андрій Лінкевич та запросив очолити торжественне богослужіння.

Керуючому Коломийською Єпархією за Божественною Літургією співслужили: секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук; благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк; митр. прот. Тарас Мойсюк; митр. прот. Юрій Гушул; прот. Іван Михайленко (Чернівецько-Кіцманська Єпархія); керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак; прот. Василь Юрчук; прот. Андрій Лінкевич; працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук; прот. Анатолій Момот; ієрей Юрій Кадинський; ієрей Василь Деркач; завідувач канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин; ієрей Дмитро Гром; протодиякон Антон Трачук та диякон Назар Ягнич.

За Божественною Літургією також молились: Коломийський міський Голова Богдан Станіславський та Голова П’ядицької територіальної громади Гайдейчук Петро Петрович.

Урочисте богослужіння мелодійним співом супроводжував парафіяльний хор під керівництвом регента Ольги Сілкіної.

Після відпусту Його Преосвященство звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, в якій зазначив: ”Сьогодні, святкуючи день вшанування Ікони Пресвятої Богородиці “Всецариця”, ми по-особливому підносимо молитви до нашої Небесної Матері й Заступниці, адже Вона діє там, де  ЇЇ просять, там, де існує нагальна потреба, там, де в молитві прибігають і Вона, як любляча Матір, як постійна Молитвенниця й Заступниця, завжди допомагає…”

“Сьогодні час особливих випробувань для нашої країни й нашого народу. Вже, майже, двісті днів триває повномасштабна й дуже жорстока війна з ворогом українського народу. І сьогодні ми особливо прибігаємо до Пресвятої Богородиці та в молитвах просимо у Неї заступництва й покрову для нашого війська, для народу нашого і Української Держави. І віримо, що Вона завжди чує всі наші молитви і прохання”, – наголосив Архіпастир.

Також Єпископ Юліан відмітив: “В сьогоднішній час ми бачимо до чого приводить безбожність. Де немає Бога, там завжди ненависть, там немає любові й панує зло. А там де є Бог, там завжди любов, лагідність, доброта, там немає ненависті”.

Далі Преосвященний Владика привітав отця Андрія та парафіян із престольним святом, після чого, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, нагородив прот. Андрія Лінкевича та релігійну громаду Храму Благословенними Митрополичими Першосвятительськими Грамотами.

Подяки Єпархіального Управління із рук Архіпастиря отримали: Данилюк Віталій  Дмитрович та Покидко Володимир Володимирович.

Також Архіпастир привітав із Днем Народження Голову П’ядицької територіальної громади Гайдейчука Петра Петровича та вручив йому пам’ятний подарунок.

У свою чергу прот. Андрій Лінкевич подякував Владиці Юліану за візит, свято молитви зворушливі слова повчання й привітання та вручив Його Преосвященству святу просфору та букет білих троянд.

Завершилось торжественне богослужіння уставним Многоліттям, Чином Малого освячення води та  спільною світлиною.