Єпископ Юліан здійснив освячення нового Храму-каплиці Святих рівноапостольних князя Володимира Великого і княгині Ольги в селі Чернятин

25 Липня 2022

24 липня 2022 року, в неділю шосту після П’ятидесятниці, коли Церква Христова вшановує пам’ять Святої Рівноапостольної княгині Ольги, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав парафію Успіння Пресвятої Богородиці села Чернятин, Городенківського благочиння, де, у співслужінні духовенства, здійснив Чин освячення нового Храму-каплиці Святих рівноапостольних князя Володимира Великого і княгині Ольги та  звершив Архієрейську Божественну Літургію.

Преосвященного Владику, як великого гостя, з короваєм, квітами та словами привітань зустрічали чисельні парафіяни  й гості Храму та, під мелодійний передзвін, провели до Святині.

У притворі новозбудованої Каплиці Його Преосвященство зустрів настоятель Храму митр. прот. Михайло Гуменяк та запросив очолити святкове богослужіння.

Перед початком Божественної Літургії Владика Юліан здійснив Чин освячення нового Храму-каплиці.

Керуючому Коломийською Єпархією за Божественною Літургією співслужили: благочинний Городенківського благочиння, настоятель Храму Святих апостолів Петра і Павла міста Городенки митр. прот. Богдан Мороз; настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Чернятин митр. прот. Михайло Гуменяк; настоятель Храму Вознесіння Господнього села Сороки та Храму Покрови Пресвятої Богородиці села Слобідка митр. прот. Микола Кравчук; митр. прот. Степан Гуменяк (Івано-Франківсько-Галицька Єпархія);  настоятель Храму Архістратига Михаїла села Вікно митр. прот. Мирослав Ніньовський; прот. Роман Гуменяк (Івано-Франківсько-Галицька Єпархія); настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Торговиця прот. Ігор Івасютин; священик Храму Святителя Миколая Чудотворця села Чортовець прот. Володимир  Молявчик; настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Топорівці ієрей Василь Марковський, ієрей Тарас Гуменяк та протодиякон Антон Трачук.

На Малому вході Преосвященний Владика Юліан нагородив ієрея Тараса Гуменяка Наперсним Хрестом.

Після відпусту Єпископ Юліан виголосив повчальну проповідь, в якій зазначив: “Cьогодні ми разом зібрались тут, щоб стати учасниками величної історичної події – освячення новозбудованого Храму на честь Святих рівноапостольних Володимира і Ольги, а також стати учасниками  спільної молитви та спільної Трапези – Святої Євхаристії, до якої усіх нас запросив сам Спаситель. Весь український народ сьогодні терпить великі й страшні випробовування. Сьогодні проливається кров наших кращих синів і доньок, сьогодні руйнуються українські храми, нищиться все, що поколіннями будували люди, всі надбання, тому, що ворог перейшовши наші кордони, прагне знищити все, що пов’язане з нашим народом, але найбільше, що він забирає це людське життя”.

“Сьогодні ми чули Євангельське читання, про те, як Христос оздоровив  розслабленого. Господь, як люблячий Батько, завжди чекає нашого навернення, нашого покаяння і ми відчуваємо, що той, хто щиро розкаюється у своїх гріхах й щиро молиться, того Господь очищує й зціляє”, – наголосив Архіпастир.

Далі Керуючий Коломийською Єпархією привітав настоятеля, парафіян та гостей із визначною подією парафії – освяченням Храму-каплиці, зазначивши: “Був час, коли людина народжувалася, проживала довге життя і ніколи на своєму віку не бачила, як освячували Храм. Сьогодні, з волі Божої, ми всі разом піднесли молитви, щоб Господь зіслав Святого Духа на цю Святиню, де будуть звершуватися різні Таїнства, особливо Безкровна Жертва і куди ви будете приходити й підносити  молитви  за своїх дітей  та за весь український народ”.

Також Єпископ Юліан розповів про життя та подвиг віри Святої Рівноапостольної княгині Ольги та привітав іменинниць із Днем Ангела.

Після цього, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Його Преосвященство нагородив Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого III cтупеня: митр. прот. Михайла Гуменяка, Городенківського міського голову Богдана Кобилянського та підриємця Василя Боднарчука.

Благословенними Митрополичими Першосвятительськими Грамотами Правлячий Архієрей нагородив релігійну громаду Храму та Гуменяк Надію Богданівну.

У свою чергу настоятель Храму митр. прот. Михайло Гуменяк висловив вдячність Архіпастирю за візитацію, щиру молитву, мудрі слова повчання та вручив букет квітів.

Завершилось урочисте богослужіння уставним Многоліттям.