Храм Архістратига Михаїла села Глушків

Історія Храму

За переказами старожилів, у мальовничому селі Глушків до 1860 року була стара церква, яка згоріла.

У 1860 році розпочато будівництво нового Храму на кошти поміщика Маркіяна Криштафовича та пожертви сільських мешканців. Церкву звели гуцульські майстри та покрили її гонтою.

Також в той час із каменю побудовано дзвіницю, а церковне подвір’я обгороджено кам’яним муром.

В 1864 році закінчено будівництво, яким керував священик І. Жуковський.

Після 1960 року церкву закрили й з часом вона почала зазнавати руйнувань. Ікони були вивезені у село Чехову Гвіздецького (тепер Коломийського) району. Сам іконостас і різьблена оздоба були знищені. Згодом були зрізанні хрести з куполів. Храм почав слугувати складом сільської школи.

В 1989 році церкву відновили всім селом, перекрили бляхою, відновили іконостас та провели художні роботи.

У 2010 році громадою було зроблено нову огорожу.

2014 році – з нагоди святкування 150-річчя Храму парафію відвідав Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

15 червня 2020 року, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, до Храму Архістратига Михаїла села Глушків, для поклоніння вірним, привіз ікону із частичкою мощей Святителя Василія Великого, Архієпископа Кесарії Каппадокійської та, у співслужінні духовенства, звершив Вечірню з читанням Акафіста Святителю.

30 січня 2021 року, в суботу 34-го тижня після П’ятидесятниці, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Архістратига Михаїла села Глушків, Городенківського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію та Подячний Молебень.

Настоятель Храму


Митр. прот. Іван Теремко народився 30 січня 1966 року в селі Кунисівці Городенківського району Івано-Франківської області.

1973 року пішов у перший клас Кунисівської восьмирічної школи, яку закінчив у 1981 році.

1981-1984 рр. – навчання в Городенківському СПТУ.

У 1986 -1988 роках – служба в радянській армії.

З 1989 по 1993 рр. – псаломщик Храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Чернелиця Городенківського району Івано-Франківської бласті.

У 1993 році перебував послушником у Свято-Феодосівському монастирі м. Києва.

17 грудня 1993 року – Преосвященним Єпископом Іоаном (Зінов’євим), вікарієм Київської Єпархії рукоположений в сан диякона та цього ж року – в сан священика та призначений настоятелем парафії в селі Мала-Каратуль Переяслав-Хмельницького благочиння Київської Єпархії.

З 1994 по 1998 рік навчався в Київській Духовній Семінарії.

У 1994 році призначений настоятелем парафій в с. Ксаверівка, с. Мар’янівка, с. Пінчуки, с. Пшеничне, селища Дослідницьке, с. Тростинка Васильківського благочиння Київської Єпархії.

1995 р. – нагороджений Наперсним Хрестом.

У 1999 році переведений в клір Коломийської Єпархії та призначений настоятелем Храму Архистратига Михаїла с. Глушків Городенківського благочиння.

1999 р. – возведений в сан Протоієрея.

2000 р. – нагороджений медаллю 2000- ліття християнства.

2008 р. – нагороджений Хрестом з прикрасами.

2012 р. – нагороджений правом носіння Митри.

2014 р. – за заслуги з відродження духовності в Україні та благодійну діяльність нагороджений Благословенною Архієрейською грамотою.

2014 року – за вагомий внесок у розвиток духовності, просвітницьку діяльність, виховання підростаючого покоління в дусі християнської моралі грамотою Городенківською Районною Державною Адміністрацією.

2014 року – за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва села нагороджений Грамотою Глушківської сільської Ради.

31 cічня 2016 року – з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета нагороджений Орденом Святителя Миколая Чудотворця.

15 червня 2020 року, з благословення Предстоятеля Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном, нагороджений Медаллю Архістратига Михаїла.

30 січня 2021 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном, нагороджений Медаллю Святого Великомученика Юрія Переможця.