Храм Благовіщення Пресвятої Богородиці міста Коломиї

Історія Храму

Релігійна громада Благовіщення Пресвятої Богородиці міста Коломиї заснована 10 вересня 2009 року з благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Іоана (Бойчука).

Розбудовувати громаду призначили священиків: ієрея Мирослава Пушкарука та ієрея Андрія Лінкевича. Спочатку Богослужіння відбувалися в придорожній капличці, що знаходиться на вулиці Пилипа Орлика, 33. Пізніше громада вирішила будувати Храм і для виділення земельної ділянки звернулися до Коломийської міської ради. За активної участі та сприяння тодішнього депутата Коломийської міської ради Любомира Олексійовича Глушкова, міська рада виділила земельну ділянку на вулиці Назарія Яремчука.

10 жовтня 2010 року – Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Іоан (Бойчук), у співслужінні духовенства та присутності вірних, а також мецената пана Любомира Олексійовича Глушкова, здійснив освячення Хреста на місці будівництва церкви. Пізніше було збудовано тимчасовий Храм для здійснення богослужінь.

У будівництво храму внесли свою пожертву також церковні громади Коломийської Єпархії, зокрема: Храму Святого Вмч. Димитрія Солунського с. Печеніжин, Храму Мучениці Параскеви Сербської с. Великий Ключів, Храму Вмч. Димитрія Солунського с. Кропивище, Храму Різдва Пресвятої Богородиці с.Трач, Храму Івана Хрестителя м. Косів, Храму Святого Духа с. Соколівка, Храму Свт. Вмч. Димитрія Солунського с. Білі Ослави та Храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Білі Ослави.

30 липня 2013 року – Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном, настоятелем громади призначено ієрея Мирослава Пушкарука.

На даний час, з благословення та духовної підтримки Владики Юліана, громада продовжує облаштування Храму та просить небайдужих людей внести свою лепту в будівництво храму Благовіщення Пресвятої Богородиці.

З питань життя та діяльності парафії просимо звертатися до настоятеля храму ієрея Мирослава Пушкарука за телефоном 097 741 36 22 або на e-mail: omiroslaw@ukr.net


Настоятель Храму


Протоієрей Мирослав Пушкарук народився 1978 року в селі Великий Ключів Коломийського району.

 Івано-Франківської області, у сім’ї вчителів.

З 1984 року по 1995 рік навчався у Великоключівській середній школі. За особливі успіхи у навчанні нагороджений золотою медаллю.

З 1995 року по 2001 рік – навчався у Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича на філософсько-теологічному факультеті, за спеціальністю “теологія”.

26 червня 2001 року – атестований Випускною Екзаменаційною Комісією Київської Духовної Академії Української Православної Церкви Київського Патріархату про виконання навчального плану вищої духовної освіти.

30 червня 2001 року – рішенням Державної екзаменаційної комісії Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича присвоєно кваліфікацію релігієзнавця, викладача релігієзнавчих дисциплін.

З 31серпня 2001 року працює вчителем основ християнської етики Великоключівської ЗОШ I – III ступенів.

15 жовтня 2005 року – одружився із Петрицькою Іриною Юріївною.

З 1 вересня 2007 року по 1липня 2008 року працював на посаді старшого викладача релігієзнавства Інституту управління природними ресурсами міста Коломиї.

9 липня 2006 року – в Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Іоаном (Бойчуком) рукоположений в сан диякона.

26 квітня 2009 року – у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї Преосвященним Іоаном (Бойчуком), Єпископом Коломийським і Косівським рукоположений в сан пресвітера.

7 жовтня 2009 року – призначений священиком новоствореної парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці міста Коломиї.

19 січня 2010 року – Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Іоаном (Бойчуком) нагороджений правом носіння Набедреника.

7 липня 2010 року – нагороджений правом носіння Камилавки.

29 листопада 2010 року – Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Іоаном (Бойчуком) нагороджений правом носіння Наперсного Хреста.

30 липня 2013 року – Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном призначений настоятелем релігійної громади Благовіщення Пресвятої Богородиці міста Коломиї.

1 лютого 2016 року – Преосвященним Юліаном, Єпископом Коломийським і Косівським, призначений керівником єпархіального відділу по взаємодії з навчально-освітніми та виховними закладами Коломийської Єпархії.